10 let bez Václava Havla: V Praze se konají besedy a vzpomínkový koncert

10 let bez Václava Havla | Foto: Roman Vaněk

18. prosince 2021 je to přesně 10 let od úmrtí dramatika, esejisty, disidenta, prvního prezidenta České republiky a osobnosti, které si vážil a dodnes váží celý svět – Václava Havla. Vzpomínkový koncert se uskuteční v Kině Lucerna, pasáži Paláce Lucerna, Lucerna Music Baru či v klubu Rock Café.

Při příležitosti 10. výročí úmrtí prvního prezidenta České republiky Václava Havla se v rámci projektu „10 let bez V. H.“ uskuteční nejen v centru Prahy řada vzpomínkových akcí. Veřejnost si někdejšího prezidenta může připomenout navštívením besed, kina, výstavy fotografií, koncertu, zúčastnit se vzpomínkového průvodu či na sociálních sítích a ve vysílání některých tuzemských televizí zhlédnutím videorozhovorů natočených s kolegy a přáteli Václava Havla.

Čtěte také: Václav Havel a The Rolling Stones: Jak probíhalo slavné setkání rockových legend s naším prezidentem?

„Tento vzpomínkový projekt jsem se rozhodl uspořádat, protože si pana prezidenta Havla vážím a považuji za důležité si nejen jeho osobu, ale také jeho hodnoty a nadčasové názory připomínat. Velmi si vážím toho, že se do projektu zapojilo mnoho českých i zahraničních osobností, a že díky laskavosti a podpory partnerů, provozovatelů jednotlivých prostorů, účinkujících, techniků i dobrovolníků se může celý program uspořádat bez vstupného,“ říká producent projektu Robin Suchánek.

Čtěte také: Zrní: Často slýcháme, že muzikant má hrát a ne se vrtat do politiky

Vzpomínat se na Václava Havla bude v rámci projektu nejen v Kině Lucerna, v pasáži Paláce Lucerna, v Lucerna Music Baru či v Rock Café, ale také na sociálních sítích či mnoha celostátních i regionálních TV.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.