19 mrtvých, přes 50 zraněných – bilance po výbuchu na koncertě Ariany Grande

Zranění po koncertě Ariany Grande | Foto: Joel Goodman

Zatímco čeští hudební nadšenci si během včerejšího večera užívali vystoupení Deep Purple v pražské O2 Areně, britský Manchester se ponořil do smutku. Na koncertě Ariany Grande se ozval výbuch, jenž měl podle policejního oznámení na svědomí 19 mrtvých a přes 50 zraněných.

„V pondělí 22. května, těsně před 22:35, byla kvůli explozi přivolána policejní hlídka do Manchester Areny. Zatím bylo potvrzeno 19 mrtvých a zhruba 50 dalších zraněných. Dokud policie nevyhodnotí situaci jinak, bude se incident prošetřovat jako teroristický útok. Tak zní oficiální vyjádření manchesterské policie ke včerejšímu výbuchu na koncertě Ariany Grande.

Podle svědků se měla samotná exploze odehrát až po skončení koncetu, a to dokonce i mimo arénu – alespoň to tedy tvrdí její vedení. Výbuch měl údajně otřást celou budovou. „Všichni křičeli a utíkali pryč, lidé nechávali na podlaze bundy i telefony,“ líčí tragickou událost jeden ze svědků.

Čtěte také: V Manchesteru útočil sebevraždený atentátník, umíraly i děti

Na koncert se dostavilo několik tisíc návštěvníků, 19 z nich už bohužel žádný další nezažije. Zpěvačka Ariana Grande je podle oficiálních informací v pořádku. Policie okolí události uzavřela a pokračuje ve vyšetřování.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.