Aerodrome chystá dvě scény výhradně pro české a slovenské umělce

Marpo | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Již za necelý měsíc se na letišti v Panenském Týnci otevřou brány Aerodrome festivalu. Program dosud sliboval dvě pódia s dvaatřiceti zahraničními hvězdami s Lanou Del Rey v čele. Teď se však rozrůstá o další dvě scény. Pódia Evropy 2 a Óčka uvedou výhradně české a slovenské umělce. Vystoupí tu Marpo, Lenny, Light & Love nebo třeba Lake Malawi.

Pořadatelé festivalu Aerodrome přidali ke dvěma avizovaným scénám další dvě. Ty však budou nabízet pouze české a slovenské interprety. Na pódiu Evropy 2 tak zahrají Marpo, Lenny, Support Lesbiens, Ektor, Sebastian nebo Eddie Stoilow. Na Óčko Trucku se pak můžete těšit na Light & Love, John Wolfhooker, Lake Malawi, Vojtaana, Jakuba Ondru nebo The Slots. Sobotní večer na kamionu Óčka pak vyvrcholí tanečními souboji v souvislosti s prezentací filmu Backstage.

Rozhovor: Enter Shikari: Hrát na Aerodrome pro nás bylo těžké, ale užili jsme si to

Další dvě stage pak budou rozděleny podle žánrů vystupujících kapel. První z nich je určena příznivcům popu, indie, hip hopu a elektroniky. Vedle Lany Del Rey, Nine Inch Nails, Macklemora a Wiz Khalify tu zahrají například , Chvrches, The Kills, Portugal. The Man, Kodaline nebo Glass Animals.

Dramaturgie druhého pódia bude naopak zaměřena na vyznavače tvrdších žánrů. Od rocku, přes hard core až po metal. Pódiovou štafetu si tak zde budou předávat třeba Limp Bizkit, Parkway Drive, Stone Sour, Halestorm, Body Count Feat. Ice-T, Bullet for My Valentine, Hollywood Undead nebo You Me At Six.

Čtěte také: Linkin Park v Praze odehráli strhující koncert

Hvězdami nabitou hudební produkci doplní bohatý doprovodný program, který poskytne jak vyžití pro příznivce adrenalinu, tak relaxační zónu. Součástí festivalového areálu bude i kemp, kde si návštěvníci mohou buď postavit vlastní stan nebo si pronajmout tent hotel či VIP stan. Pro větší pohodlí příznivců festivalu nabízejí pořadatelé také dopravu zdarma z Prahy a zpět festivalovým autobusem.

Vstupenky jsou v prodeji na oficiálních stránkách festivalu. Jednodenní vstupenky stojí 1 990 Kč a celofestivalové 3 490 Kč.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.