Alice In Chains a další hvězdy doplní v červenci Metallicu

Alice in Chains | Zdroj: facebook.com

Po velkém úspěchu loňského prvního ročníku Aerodrome festivalu, kde vystoupili například System Of a Down, si pořadatelé pro milovníky tvrdých kytar přichystali rovnou dva svátky hudby. Jeden samostatný koncert vedený Metallicou dnes doplnily další zahraniční hvězdy.

Dne 17. června zahrají Avenged Sevenfold, Rob Zombie a Megadeath. O necelý měsíc později, konkrétně 8. července, zaplní holešovické výstaviště fanoušci legendární Metallicy, k níž se připojí králové finského melodického death metalu Children of Bodom a američtí grungeoví velikáni Alice in Chains. Obě tyto kapely mají u nás velkou základnu fans, na kterou se mohou těšit. Tato tři velká jména dále doplní skupina Kvelertak, vycházející hvězda norské metalové scény.

Alice in Chains se své popularitě těší už od počátku devadesátých let, kdy po boku Nirvany, Pearl Jam či Soundgarden vtrhli do hudebního světa. Za svou éru vydali pět alb a několikrát byli nominováni na cenu Grammy. Za dlouhá léta fungování se kapela nikdy nerozpadla, jednou však na devět let zmizela – důvodem nebyly neshody mezi členy, nýbrž drogová závislost frontmana Laynea Staleyho, která v roce 2002 vyústila v předávkování. Před pěti lety vydali Alice in Chains album s novým zpěvákem Williamem DuVallaem, s nímž nahráli také svou zatím poslední desku The Devil Put Dinosaurus Here. Ta byla vřele přijata fanoušky i kritiky.

Children of Bodom je pětice z Finska, která se od vzniku v roce 1993 stala symbolem melodického death metalu. Během svého působení natočili osm alb, která je prodejností vyšvihla mezi nejprodávanější finské kapely. Jako jedné z mála severských formací se Children of Bodom podařilo probourat se i na americký trh a dostat se do povědomí místních metalistů, jelikož zde vystupovali po boku takových jmen, jako jsou Megadeath, Judas Priest či Slayer.

Před hlavní hvězdou večera vystoupí do třetice také norská kapela Kvelertak. Tato šestice vydala v roce 2007 demo album (na vlastní náklady), tři roky poté také první dlouhohrající eponymní desku. V ten samý rok dostala hned dvě ocenění, a to za objev roku a za rockovou kapelu norské hudební scény. před dvěma lety se Kvelertak upsali produkci Sony Scandinavia, která jim pomohla vydat zatím poslední album Meir, jež vyšlo loni.

Metallica odehraje v Praze speciální koncert Metallica By Request, který mohou ovlivnit samotní fanoušci, a to tím, že budou hlasovat prostřednictvím internetu. Výběr těch nejžádanějších skladeb pak kapela odehraje na pražském výstavišti. Jestli i vy chcete ovlivnit playlist této legendy, musíte si zakoupit lístek na stránkách festivalu. Běžné stání vyjde na 1490 korun, stání v prvních řadách, tzv. Golden Circle, stojí 2490 korun.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.