Alice In Chains vydali nový singl The One You Know, navazují na grunge 90. let, jak slíbili

Alice In Chains
Alice In Chains | Zdroj: mlive.com

Pět let od poslední desky, dva roky od poslední nahrávky. To byla ještě včera aktuální statistika průkopníků grunge z Alice In Chains, už dnes je tomu ale úplně jinak a kapela konečně vydala první singl z připravovaného alba.

Videoklip skladby s názvem The One You Know se objevil na jejich oficiálním YouTube a jak Alice In Chains ještě nedávno slibovali, tak se i stalo. The One You Know opět perfektně pojí heavy-metalovou a grungeovou stránku kapely přesně tak, jako tomu bylo na vrcholu jejich slávy v devadesátých letech, tehdy ještě se zpěvákem Lainem Staleym.

Po Staleyho tragické smrti a pozdějším obnovení kapely převzal jeho otěže současný zpěvák William DuVall. Ten s Alice In Chains zatím nahrál dvojici pozitivně přijatých desek Black Gives Way to Blue z roku 2009 a The Devil Put Dinosaurus Here, která vyšla v roce 2013, přičemž po předloňském coveru Tears od Rush k nim přidal i dnešní singl.

Zatím bezejmenná deska by měla vyjít v průběhu letošního léta. Alice In Chains se současně s tím před pár dny opět vrátili na pódia a my můžeme jen doufat, že se dříve nebo později objeví i u nás.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.