Američtí Divine Attraction přichází se singlem Technicolor Love

Divine Attraction | Zdroj: Rocking planet

Kapela Divine Attraction je původem z Los Angeles. V roce 2015 se ale rozhodla přestěhovat do České republiky. Baví ji pozitivní ohlasy českého publika a zdejší prostředí. Nyní přichází s novým elektro-popovým singlem Technicolor Love.

Divine Attraction tvoří dva hudebníci – Cory Simon (zpěv, kytara, klávesy) a Brian Bothwell (bicí), kteří se jednoho dne rozhodli, že se přestěhují z Kalifornie do Třince. Dopředu je žene touha spojovat posluchače pomocí chytlavých melodií, smysluplných textů a kreativních vystoupení.

Kapela vznikla v roce 2007 původně jako trio a začala velmi rychle koncertovat po západním pobřeží USA, kde v roce  2011 vyhrála národní souboj kapel, v němž porazila 500 konkurentů. O rok později přišla nabídka na šestitýdenní turné po České republice v rámci EXIT Tour (kulturně-vzdělávací program ve spolupráci se středními školami a neziskovými organizacemi). Kapela si Českou republiku a její publikum oblíbila natolik, že opustila Los Angeles a vydala se na cestu za dobrodružstvím.

„Upřímný projev a dobré písničky jsou pro mě v hudbě to nejdůležitější. Hlas Coryho a velké, zpěvné refrény kapely Divine Attraction splňují obojí na plné čáře. Stačí málo a budeme je slýchat v éteru i z velkých pódií,“ vyjadřuje se o hudbě Divine Attraction Albert Černý, frontman Lake Malawi. Ten zároveň vystoupí jako speciální host prvního pražského koncertu kapely Divine Attraction konaném v prostorech Cross Clubu už 20. září.

Skladba Technicolor Love je novým singlem a píseň vznikla letos v létě během jejich dvouměsíčního pobytu doma v Kalifornii, kam po více než dvou letech přijeli navštívit své příbuzné. Videoklip byl natočen v Los Angeles, konkrétně v lokacích severního Hollywoodu. Pocit domova, blízkost oceánu a každodenní surfování, to všechno byly faktory, které napomohly celkové atmosféře skladby. Divine Attraction se profilují jako experimentální indie-poprocková kapela se současnými elektronickými prvky. Píseň Technicolor Love je silně ovlivněna elektro-popem, i přesto však zůstávají Divine Attraction věrni své osobitosti.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.