As It Is s novým albem chtějí oživit fenomén emo

As It Is | Zdroj: thepreludepress.com

As It Is ohlásili vydání nové desky a představili i úvodní singl. Na první poslech a především pohled by se však mohlo zdát, že se jedná nejméně o 10 let starý počin. Kapela se totiž rozhodla oživit fenomén zvaný emo.

Úvodní singl Wounded World z chystaného alba As It Is vyvolal mezi fanoušky pořádný poprask. Černé vlasy, nalakované nehty, výrazný make-up, košile a kravata? Vizuálně i hudebně se kapela vrací do doby před více než 10 lety, kdy svět ovládla tzv. emo vlna, kterou nejvíce proslavily kapely jako My Chemical Romace. Není se tedy čemu divit, že fanoušci o novém klipu žertem říkají, že se jedná o MCR 2.0, nebo že As It Is vyměnili zpěváka za mladou verzi Gerarda Waye – frontmana MCR.

Skutečný frontman kapely Patty Walters opravdu potvrzuje, že se celá deska The Great Depression, která vyjde 10. srpna 2018 u Fearless Records, ponese v melancholickém a depresivním duchu.

„The Great Depression je o společenské romantizaci deprese a kritickém stavu dnešních mezilidských vztahů a komunikace. To všechno je vyprávěno skrz příběh muže, který se ocitá tváří v tvář smrti. Tohle album je spíše o kladení otázek, než o hledání odpovědí. Je o zkoumání hranic, kde se střetává útěcha a glorifikace, stejně jako o kladení otázky, zda je umění příliš subjektivní na to, aby nabízelo univerzální řešení,“ okomentoval nové album Walters.

Kapela se však nehodlá pouze utápět v negativních myšlenkách. Spojila totiž síly s několika neziskovými organizacemi, s pomocí kterých chce investovat část zisků z prodeje nové desky do prevence a léčby depresí. Dle jejích slov chce kapela svou novou hudbou dosáhnout pozitivní změny.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...