Asher Roth u nás oslaví jubileum své debutové desky Asleep In The Bread Aisle

Asher Roth | Zdroj: facebook.com

Písnička I Love College na hip hopové scéně před více než deseti lety minula jen málokoho. V roce 2009 pak vyšla na desce Asleep In The Bread Aisle a o Asherovi Rothovi se díky ní začalo šuškat ještě víc. Rapper se teď svůj slibný začátek chystá pořádně oslavit.

Na scénu poprvé vtrhl s mixtapem The Greenhouse Effect Vol. 1, na kterém pracoval s Don Cannonem, takže už se o něm začínalo mluvit před velkým hitem I Love College. Když se ale v roce 2009 stal součástí každoroční Freshman Class prestižního časopisu XXL po boku kvalitních gentlemanů jako jsou Kid Cudi, Wale, B.o.B nebo třeba Ace Hood, všechno bylo nachystané na velký průlom, který Ashera dostal i na turné s kolegy Kid Kudim a B.o.B.

Čtěte také: Kid Ink se po dvou letech vrátí do Prahy

Rapper si však chtěl dělat věci po svém a ne tak, jak se to od něj očekává, takže se vydal trochu alternativnějším, ale o to vyzrálejším a autentičtějším směrem. K vyprodávání stadionů se nedostal, ale na tom nezáleží, protože je spokojený s tím, co dělá. Dal se dohromady s Nottzem a s bubeníkem z Blink-182 Travisem Barkerem, vydal mimo jiných nosičů i další dvě skvělá EP Rawth a Rawther a pracuje na nové desce.

Zrzavý sympaťák Asher Roth vystoupí 15. května 2019 v rámci I Love College Boombox v pražském Futurum Music Baru, kde připomene všechny deset let staré pecky jako Lark On My Go-Kart Sour Patch Kids z alba Asleep In The Bread Isle. Vstupenky jsou v prodeji na webu Futurum Music Baru, na pokladně Lucerna Music Baru a v sítích GoOut, Ticketmaster a Ticketportal.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 261 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.