Balthazar se s novou deskou představí v Lucerna Music Baru

Balthazar | Zdroj: facebook.com

Belgičtí Balthazar se dali po letech znovu dohromady a nahráli nové album Fever. Zkušenosti s jinými projekty jim daly možnost nahlédnout za žánrové hranice a právě tak vedli i poslední nahrávku. Tu si budeme moct poslechnout živě na konci února. 

Po čtyrech letech zpět se čtvrtou deskou. Balthazar si sice rozhodli dát v roce 2014 pauzu, ovšem samotní členové na relax nepomysleli. Jeden z frontmanů, Jinte Deprez, si vytvořil alter ego J. Bernard a nahrál RnB desku v soulovém stylu, druhý frontman, Marteen Devoldere, pod názvem Warhaus stihl dvě sólo studiovky a basák Simon Casier založil kapelu Zimmerman, se kterou vydal lo-fi indie rockové album.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Nezapomenutelné desky, které v roce 2019 oslaví už 10 let

Kreativita této partičce tedy rozhodně nechybí, takže po nasbírání nových zkušeností se pustili opět do společné práce. Vydali desku, která se oprostila od indie rockových hranic. Balthazar na novince Fever objevují nová území, a to nejen díky vlastním nápadům, ale také kvůli Jasperu Maelkelbergu, který podle Devoldereazná Balthazar skrz na skrz“ a na albu spolupracoval. Právě on je s kapelou Faces On TV doprovází na turné.

Balthazar a Faces on TV přijedou do pražské Lucerny 28. února.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 225 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz