Bas v březnu poprvé zarapuje v Praze

Bas | Foto: Sid al Laban

Americký-súdanský rapper Bas vyráží za velkou louži na africko-evropské turné a udělá si malou zastávku i u nás v Praze. 

Bas, vlastním jménem Abbas Hamad, je z obou stran Súdánec, ale rodičům se narodil v Paříži a vyrostl v newyorském Queens. Nelze se tedy divit tomu, že se tento jednatřicetiletý umělec nechal strhnout silnou vlnou rapu na východu USA. Vydal zatím tři studiová alba, první Last Winter v roce 2014 a o dva roky později Too High To Riot. Poslední desku, jež vyšla 24. srpna 2018, jménem Milky Way teď provětrává na turné.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Proč je rap novodobým rockem?

Basův styl je specifický nejen jeho osvěžujícím projevem, ale i uvolněnými afro-karibskými melodickými vlivy. Potenciál v něm vycítil úspěšný rapper J.Colepod jehož nahrávací společností Dreamville Records také Basova hudba vychází. Za dobu svého působení spolupracoval i s dalšími velikány jako A$AP Ferg nebo DJ Khaled.

V České republice Bas vystoupí vůbec poprvé. Jak již bylo zmíněno, představí svou novou desku Milky Way, a to 18. března 2019 v pražském klubu Chapeu Rouge. Vstupenky sežene v síti GoOut za 499 Kč.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 228 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.