Bek Ofis s novým videoklipem na MTV

Bek Ofis | Foto: Jan Svoboda

Česká kapela Bek Ofis, v jejímž čele stojí frontman Jan J. Nedvěd, představuje zbrusu nový videoklip k písni Waterfall, který je čerstvou novinkou na hudební stanici MTV. Během několika příštích dní budeme mít možnost jej vidět i na televizi Óčko.

Původem pražská kapela Bek Ofis vznikla v roce 2002. Za jejím založením stojí Jan J. Nedvěd, který kromě toho, že skládá a zpívá písničky, hraje také na kytaru. Doplňují jej Michal Havel na bicí, Jakub Jakubec na baskytaru, Viktor Macák na klávesy a vokalistky Natálie Polešenská a Karolína Tothová. Jejich skladba Waterfall je od září také součástí playlistu hned několika rádií – Kiss, Contact Liberec, Haná, Valašsko, Egrensis, a též pořadu Fajn Fresh na Fajn rádiu.

Písničku Waterfall kapela ve videoklipu propojila s tvářemi předních českých blogerek a náhodných kolemjdoucích. „Říká se, co obličej, to jiný příběh. A jelikož jsme ve videu chtěli zachytit různé příběhy, potřebovali jsme také různé typy lidí. Když se nám během natáčení někdo z kolemjdoucích hodil do konceptu, jednoduše jsme ho oslovili,“ vysvětlil produkční videoklipu. Video vznikalo necelé dva měsíce. Druhá část natáčení totiž musela být několikrát odložena kvůli červnovým povodním.

Frontman Jan J. Nedvěd ke klipu říká: „Námět textu k písničce mě napadl cestou z práce domů, když jsem na zastávce viděl staršího pána komunikovat s malým chlapcem, pravděpodobně vnukem. I když si to ten malý zatím neuvědomuje, má vedle sebe někoho, kdo je pro něj ochotný udělat vše na světě. Skladba Waterfall je právě o takovém vztahu, kdy je jeden druhému oporou bez očekávání, že dostane něco nazpět. Je jedno, jestli jde o přátelství nebo vztah partnerský. Tento princip existuje v obou variantách.“

Kapela Bek Ofis navzdory těžkým začátkům sklízí v současnosti mnoho úspěchů. V roce 2008 skupina zvítězila v Sázava fest battle, o dva roky později se Bek Ofis stali vítězi Legend Nočního proudu rádia Regina, a minulý rok vyhráli český Youtube fest se svým klipem Náhradník.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).