Billie Eilish zavítá do Prahy, přiveze s sebou Denzela Curryho

Billie Eilish | Zdroj: youtube.com

Čerstvě sedmnáctiletá Billie Eilish je pravděpodobně nejdiskutovanějším teenagerem na planetě. Ještě ani nevydala své debutové album a už bookuje velké koncertní haly – jako třeba pražské Forum Karlín.

Billie Eilish je dcera herečky Maggie Baird a herce Patricka O’Connella. Hudbě se věnuje již od jedenácti let a vždy se na ní podílela se svým starším bratrem. Svůj průlomový singl Ocean Eyes, který napsal právě on, vydala v listopadu roku 2016.

„Kromě zpívání se věnuji i tanci. Můj učitel tance mě požádal, abychom já nebo můj bratr složili písničku, ke které by se dala udělat choreografie. Aby si ji učitel mohl stáhnout, pověsili jsme ji volně na SoundCloud. Neměli jsme vážně žádné další úmysly, ale lidé si ji přes noc začali stahovat a už to bylo,“ pověděla Eilish magazínu Teen Vogue.

Čtěte také: Co nás čeká v roce 2019? Těšme se na ohnivé Parkway Drive, Muse nebo Alice in Chains

Billie je hlasem mladé generace a jasně dává najevo, že by se budoucnosti světa mělo více naslouchat. Na úspěch debutového singlu navázala skladbami Bellyache Bored a také společnou písní s R&B zpěvákem Khalidem Lovely. Na konec března chystá vydání opravdu napjatě očekávaného alba When We All Go To Sleep, Where Do We Go?

Mlaďounký talent se představí 20. srpna 2019 ve Foru Karlín a na turné ji doprovodí americký rapper Denzel Curry, kterého si veřejnost nejlépe pamatuje jako autora skladby Ultimate proslavenou platformou Vine. Vstupenky budou v prodeji za 850 Kč od 13. února na webu Fource a u prodejců GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 318 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.