Billy Talent zveřejnili první song z nového alba

Billy talent | Zdroj: facebook.com/billytalent

Kanadští punkrockeři Billy Talent vydali první skladbu z jejich očekávaného alba. Stihli přitom odhalit i jeho název a lehce se o něm rozpovídat.

Nová deska se bude stejně jako zveřejněná skladba nazývat Afraid of Heights a bude se jednat o první album Billy Talent od roku 2012, kdy vyšlo zatím poslední Dead Silence. Jak přitom novinka naznačuje, letošní počin se bude zřejmě ubírat podobným směrem, jaký loni nastavilo vydání singlu ChasingtheSun na kompilaci Hits.

Vydání Afraid of Heights přitom provázelo několik dnů teasovaní, kdy Billy Talent na sociálních sítích postupně zveřejňovali části artworku skladby.

Deska se týká potíží, které prožíváme jak sami se sebou, tak s naším okolím, uvedli Billy Talent v rozhovoru pro portál AltPress.

Je o otázkách, o přátelství a loajalitě a o rozhodnutí být proti věcem, se kterými nesouhlasíme, které nás nereprezentují. Je o víře v toho člověka, jehož vidíme v zrcadle a o zodpovědnosti, o tlaku, jenž na nás vytváří společnost, o snaze zjistit, kam vlastně zapadáme, o následování našich snů a zvednutí se kdykoli upadneme, o nasluchání naší planetě a respektování jí, o lásce, ztrátě a životu… Ale především je o síle rock’n’rollu, rozmluvila se kapela o své novince. Zveřejnila k ní i vzkaz pro fanoušky.

Nahrávání alba bohužel provázely komplikace spojené s bubeníkem Aaronem Solowoniukem. Ten kvůli zhoršení příznaků roztroušené sklerózy, kterou trpí už přes 15 let, musel být prozatím nahrazen Jordanem Hastingsem z Alexionfire. To se ostatně částečně projevilo i na zvuku nové skladby.

Album Afraid of Heights vyjde už 29. července pod The End/Warner Records, ještě před tím však vyrazí Billy Talent na turné, během kterého se v rámci Aerodrome festivalu zastaví 15. června i v Praze. Zveřejněný song si pak můžete poslechnout už nyní, a to jak na YouTube, tak i na vybraných streamovacích službách včetně Spotify.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 294 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.