Bono Vox taneční scény – Paul van Dyk

Paul van Dyk | Zdroj: Facebook.com

Legendární umělec Paul van Dyk, který v říjnu vystoupí v Ostravě, je znám nejen ve světě taneční hudby, ale i ve světě, kde se pomáhá těm, jimž štěstí tolik nepřálo.

Paul van Dyk, hvězda říjnové Citadely v Ostravě, dospíval na „východní“ straně pod vládou diktatury. Jeho vlastní zkušenosti s totalitním režimem jej po pádu komunismu utvrdily v tom, že by bylo fajn aktivně se zapojit do projektů, jež pomáhají lidem v nouzi. Ať už jde o lidi z rodného Berlína, či Indie nebo New Yorku. Se stoupající popularitou jeho jména se na konci 90. let rozhodl aktivně podporovat charitativní organizace, mezi nimiž je také německý Červený kříž.

V roce 2004 se jakožto jediný producent elektronické hudby připojil ke kampani Rock the Vote, během níž se společně s Bono Voxem, Black Eyed Peas a Georgem Clintonem snažil přesvědčit americkou mládež, aby přišla k volbám.

Album The Politics of Dancing z roku 2001 mělo za cíl prezentovat taneční hudbu jako univerzální jazyk napříč národy, díky němuž by měli i rivalové na chvíli zapomenout na své rozepře. Paul van Dyk tehdy mixalbum uvedl slovy: „Palestinci tančí s Izraelci. Libanonci mávají s rukama nad hlavou na stejném tanečním parketě jako Izraelci – bez válek, bez násilí a s respektem jednoho vůči druhému.“ Album se okamžitě zapsalo do historie trance a v roce 2005 se dočkalo pokračování.

„Elektronická taneční hudba je politický a diplomatický nástroj, který je skutečně použitelný!

Čtěte také: Ostravu na podzim navštíví německá legenda Paul van Dyk

Pacifista PvD se nebojí tvrdě dát najevo svůj nesouhlas s válkou a několikrát byl spatřen v tričku s hippie nápisem „Make peace, not war“.

Před několika týdny exkluzivně uvedl, proč se tolik zapojuje do politiky.

Rád bych zdůraznil, že demokracie je nejlepší způsob vlády který existuje, ale vyžaduje zapojení nás všech jinak není stabilní. A proto se snažím pomáhat lidem kolem sebe – zapojuji se do charitativní činnosti. Jakmile chce ale člověk v tomto systému něco dokázat, musí automaticky začít jednat i s politiky. To oni tvoří zákony, které nám mohou být prospěšné, a proto je zapotřebí vyvinout na ně tlak.

Být tváří charitativní organizace je pro mnoho celebrit spíše povinným doplňkem celkové vizáže, avšak Paul van Dyk je svou aktivitou a angažovaností na charitativních projektech světlou a ceněnou výjimkou. PvD je Bono Vox taneční scény.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.