Boy Better Know byli oznámeni jako vítězové ceny za inovaci

Boy Better Know | Zdroj: nme.com

Britská grimová skupina Boy Better Know byla oznámena jako vítězceny za inovaci na VO5 NME Awards 2018. Tato skupina spojuje několik předních grimových umělců, a relativně nově je jejím členem například i Drake.

Boy Better Know byli vybráni jako vítězové Innovative award na VO5 NME Awards 2018. Grimová skupina a vydavatelství známé jako BBK si vyzvednou svou cenu 14. února v O2 Academy Brixton v Londýně.

BBK silně ovlivnilo vývin britské grime scény, a to jak hledáním nových talentů, tak pořádáním koncertů a snahou zviditelnit grime jako hudební styl. BBK bylo založeno v roce 2005. Zakladateli jsou Skepta a JME, jedni z nejznámějších grimových umělců. Od té doby se drží stranou od velkých vydavatelství, a od jejich členů pocházejí některé z nejznámějších grimových nahrávek, např. Skeptovo That’s not me.

BBK si získalo mezinárodní pozornost v roce 2016, kdy se k tomuto uskupení přidal Drake. Rok 2016 byl pro tuto skupinu ovšem úspěšný ve více směrech, mimo jiné se tento rok povedlo Skeptovi získat Mercury Prize za jeho album Konnichiwa. BBK se momentálně sestává z 10 členů, kterými jsou Skepta, JME, Wiley, Drake, Jammer, Shorty, Frisco, Solo 45, Preditah a DJ Maximum.

VO5 NME Awards bude možné sledovat 14. února živě i na Facebooku.


Napište komentář

Vladimír Jersák
O Vladimír Jersák 12 Článků
Muzika mě vždy zajímala, ať už poslouchání, hraní, nebo zpívání. Pár let jsem se učil na housle, rok zpíval ve sboru a momentálně se učím na kytaru. Snažím se se nelimitovat na jeden styl, takže poslouchám vše od grimu po metal.