Bratři v triku Disclosure vystoupí live na Bažant Pohodě

Disclosure | Foto: Edwige Hamben

Dalším potvrzeným interpretem, který zavítá v létě na Slovensko, je anglické bratrské duo Disclosure. Zářivé hvězdy současné taneční scény nám na Bažant Pohodě představí svůj live set.

Pod pojmem Disclosure se skrývají bratři Lawrencové z anglického Surrey. Mladší Howard má pouhých devatenáct, Guy je jen o tři roky starší, i přesto jsou už v tak mladém věku považováni za jednu z nejlepších kapel současné taneční scény. Jejich spojení chytlavých, jednoduchých tanečních rytmů s popem přerostlo (nejen) na Britských ostrovech v nemalou mánii.

Jejich první singly pocházejí z doby před zhruba čtyřmi roky, první dvě EP Carnival a The Face vzbudily pozornost britských rádiových stanic – písnička Latch z října 2012 se vyšplhala na jedenáctou pozici v singlovém žebříčku a jejich debutová deska Settle z minulého roku se hned po vydání dostala do čela UK Albums Chart. Settle byl později nominován na cenu Grammy v kategorii Nejlepší taneční/elektronické album, na prestižní Mercury Prize za nejlepší britské album a Disclosure si vysloužili také čtyři nominace na Brit Awards 2014, které se odehrají v únoru. Pitchfork o desce napsal: ,,Duo nahrálo určitě nejen nejlepší album roku, ale postaralo se i o jeden z nejpřesvědčivějších a nejpromyšlenějších debutů v jakémkoli žánru nedávné minulosti.”

Pověstné jsou i jejich live sety, s nimiž už duo procestovalo celý svět (připomeňme, že zahrají také 14. března v pražském klubu SaSaZu). ,,Bratři vkládají do svých mistrovsky propracovaných skladeb srdce. A my, jejich publikum, se vyhříváme v síle této vášně,” doplnil Billboard. Kromě Disclosure live vystoupí rakouský perkusionista a hráč na hang, Manu Delago, a to se svou skupinou Handmade; Chinawoman, Mário Bihári se skupinou Bachtale Apsa či projekt Gadjo.cz.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).