Britská kapela Bastille v zimě potěší Prahu

Bastille | Zdroj: facebook.com

Autoři hitů Pompeii, The Things We Lost in the Fire a Laura Palmer připravují novou desku a vrátí se s ní na koncert do Prahy!

Skupina Bastille v čele s charismatickým Danem Smithem si získala srdce fanoušků již svou první deskou Bad Blood, která ji vyslala na turné po celém světě. Tehdy, v roce 2014, se představili i u nás, a to dokonce hned dvakrát – v pražském klubu SaSaZu a na festivalu Colours of Ostrava.

Čtěte také: Bastille roztančili vyprodané SaSaZu

Po prvním albu přišlo v roce 2016 ještě druhé oficiální Wild World, když nepočítáme coverová EP Other People’s Heartache I, II a III. Krom svých samostatně vyprodukovaných skladeb se Bastille spojili i například s producentem Marshmello, se kterým společně vytvořili jeden z největších letních hitů, Happier, jenž během několika týdnů posbíral více než 100 milionů streamů. Za svou kariéru si kapela vysloužila kromě prestižní ceny Brit Award i nominace na Grammy, AMA a MTV Europe Awards.

Živé koncerty, které byly oznámeny na začátek roku 2019, předchází vydání oznámené třetí desky Doom Days. Vystoupení dají fanouškům příležitost slyšet nové skladby ještě před tím, než Bastille album vypustí: „Většinu loňského roku jsme strávili prací na nových písních, které jsme následně v různých verzích hráli na koncertech. Takže teď jsme nadšení z toho, že hotové skladby konečně představíme,“ komentoval turné frontman Dan Smith.

Návrat legendární britské skupiny proběhne ‪21. února 2019‬ ve Foru Karlín. Prodej vstupenek za 890 Kč se spustí v pátek, ‪5. října v 10‬ hodin na portálech GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 233 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.