Britští White Lies vydali titulní píseň z připravované desky. V květnu 2022 vystoupí v Praze

White Lies - Roxy 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

White Lies platí za jednu z nejpopulárnějších britských kytarových kapel současnosti a jejich poslední česká show v roce 2019 byla beznadějně vyprodaná. Na nové album As I Try Not To Fall Apart aktuálně lákají stejnojmenným singlem. Deska vyjde v únoru 2022 a naváže na ni turné, které nemine Prahu.

„Písničku As I Try Not To Fall Apart jsme složili docela rychle, jednou pozdě v noci, a takhle rychle složené věci přijdou často přímo ze srdce a nevymýšlí se hlavou. Chtěli jsme, aby melodie byla takový hymnus, aby ten upřímný text měl jakousi váhu, i když to má kabát popové písničky. Je to o přijetí lidské zranitelnosti, o vědomí, že je ok, když vás něco zlomí. Nikdy nebyla vhodnější doba nahlas říct, že je ok nebýt ok,“ popisují White Lies nový singl.

Čtěte také (2019): White Lies nasytili Roxy přitažlivým rockovým vystoupením

Album As I Try Not To Fall Apart bylo nahráno během dvou studiových sessions a je to údajně jejich nejexpanzivnější album – na albu je výbušný rock, elektropopové pecky, progrocková invence i funková příchuť. Těšit se na něj můžeme už 18. února 2022.

Na novou desku záhy naváže také turné, které neopomene ani Českou republiku. 22. května 2022 White Lies vystoupí v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky v ceně 690 Kč + poplatky budou k dostání od 30. září na portále GoOut.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.