Brněnské Sono zboří hardcore show s celými osmi kapelami

Street Dogs | Zdroj: facebook.com/streetdogs

Jednou z největších událostí v hardcore punku je Persistence tour, která je bezmála povinností pro všechny žánrové fanoušky. U nás to pak platí zejména pro ty moravské, jelikož se událost již počtvrté uskuteční v brněnském centru Sono. Pořadatelé do výčtu zúčastněných kapel pozvali jak velká jména (Gorilla Biscuits, Agnostic Front), tak méně známé kapely, ovšem s neméně dech beroucími výkony.

Persistence tour probíhá již od roku 2005, letos si tedy již pošestnácté dali pořadatelé za úkol nabídnout několika evropským městům přehlídku zajímavých jmen ze světa hardcore punk. Během let se v osazenstvu vystřídala velká jména, mezi nimiž nechybí Sick of It AllTerror nebo Suicidal Tendencies. Ani letošní ročník nebude na světově známé kapely chudý. Málokoho také překvapí, že všichni zúčastnění pochází ze Spojených států. Na první pohled zaujmou zejména Gorilla Biscuits, kteří pocházejí z New Yorku a svému žánru věnují spoustu energie již od roku 1986. Spolu s nimi ovšem zahrají i Agnostic Front, kteří jsou ve službě ještě o něco déle. Letos oslaví 40 let existence, pochází taktéž z New Yorku a v počátcích své kariéry platili za vlivné hybatele hardcore scény. V jejich hudbě je taktéž patrná příměs crossover thrashe.

Čtěte také: Brutal Assault 2020 s novým updatem slibuje to největší peklo

Kombinace těchto dvou kapel by sama o sobě stačila k příjemnému zážitku snad všem punkerům v republice, v centru Sono je toho ovšem čeká mnohem více. V poněkud optimističtějším duchu svůj set předvedou CO2, z Bostonu přijedou zase Street Dogs se zvučnými refrény. Vidět je v Evropě je poněkud unikátní zážitek, o to větší pochvalu pořadatelé zaslouží. Se svým side projektem Billy Bio se pochlubí rovněž Billy Graziadei, jenž vešel ve známost spolu s Biohazard a platí za jednu z nejvýznamnějších postav celé NYHC scény. Svůj hudební um předvede také trio méně známých kapel s novátorskými přístupy – jednak pensylvánští Wisdom in Chains, jednak do hip-hopu posunutí Cutthroat. Seznam účinkujících uzavírají Countime, jež pochází z Los Angeles. Pozorný posluchač si tedy dost možná povšimne, jak se hardcore punk z východního pobřeží v lecčem liší od toho ze západního.

Akce plná HC pecek proběhne již 22. ledna v brněnském centru Sono. Vstupenky jsou k dispozici v sítích Indies, Ticketportal, Ticketmaster a GoOut.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 272 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky