Brněnský klub Fléda slaví 20 let s novými prostory i projekty

X Ambassadors - Fléda, 2020 | Foto: Viktória Váhovská, MonsterMusic

Klub Fléda po vynucené pauze znovu otevřel dveře návštěvníkům. Podzimní sezóna přináší řadu novinek a nevšedních zážitků. Jeden z nejzásadnějších hudebních prostorů v Česku slaví dvacet let existence a v přípravách na oslavy prošel výraznou rekonstrukcí.

Podzimní dramaturgie s podtitulem FXX se nese v duchu oslav dvou dekád existence klubu. „Během dvaceti let se nám podařilo z Flédy udělat jeden z nejvýraznějších bodů na české, ale i širší evropské klubové mapě. Do Brna díky tomu pravidelně přivážíme jména světového významu. Během pandemie se nám pak povedlo udržet pohromadě tým, který za tím vším stojí. Toho si cením nejvíc,“ shrnuje provozovatel klubu Lukáš Stara a dodává: „Oslavy rozhodně nevynecháme. Navzdory nevyzpytatelné pandemické situaci jsme pro fanoušky připravili klubový návrat ve velkém. Přesně tak, jak si podobné jubileum žádá.”

Fotoreport: X Ambassadors a Terrell Hines, 4. 3. 2020, Fléda, Brno

Flédu čeká bohatý program narozeninové sezóny, v němž nechybí zahraničí hvězdy. Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. Jedna z nejvýraznějších osobností elektronické scény posledních let, která spolupracuje třeba s Tommy Cashem, Frankem Oceanem nebo A$AP Rockym, představí v jediné letošní show v ČR očekávané nové album +/-. Nejinak tomu bude s návratem uznávaného islandského projektu Gus Gus, který přiveze čerstvou desku MOBILE HOME. V plánu oslav tradiční brněnské kulturní meky nemůžou chybět ani hvězdy domácí scény jako Ventolin, Monkey Business a PSH, MIG 21, Midi Lidi nebo J.A.R..

Návštěvníci klubu se mohou těšit na návrat do zrekonstruovaných prostor. Během nucené uzávěry se výrazně obměnilo vybavení celé Flédy. Proměnou prošel zejména hlavní bar a legendární „báreček“. Část přiléhající ke klubovému dvorku může po rozsáhlé úpravě a odhlučnění fungovat i jako samostatný provoz. „Jde o návrat k původním možnostem bárečku, který je ale nově řešen mnohem praktičtěji. Kouzlo místa jsme samozřejmě zachovali,“ vysvětluje Stara a dodává: „Zavření klubu nám dalo prostor zamyslet se nad věcmi z jiné perspektivy. Hodně jsme řešili, jak zkvalitnit služby pro návštěvníky. Dopracovali jsme dlouholetou ideu širší filozofie celé budovy Flédy. Na rekonstrukci klubových prostor naváže v dalších měsících přepracování přední části budovy. Otevřeme nový bar a bistro. Nemůžeme se dočkat, až to vše uvidí návštěvníci.“

Samostatnou kapitolu představuje nový festival MAUSHAUS. Ten v unikátním prostředí brněnského výstaviště uvede zahraniční line-up techno-undergroundových umělců. „Dostat do Brna taková jména jsme chtěli dlouho. Až covid nám paradoxně dal prostor vizi realizovat,“ vysvětluje dramaturgyně Marie Butula Cichá.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 373 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.