Brněnský Majáles vyvrcholil za doprovodu kapely Rybičky 48, zpíval taky virtuální Richard Krajčo

Lenny - Brněnský Majáles 2018 | Foto: Barbora Čecháková, MonsterMusic

Vrcholem studentských oslav jara byl velký Brněnský Majáles. Prosluněné brněnské Výstaviště zaplnily tři scény, desítky kapel a desetitisíce mladých lidí.

Brněnský Majáles je za námi a rušný studentský měsíc opět doprovázelo stavění májky, soutěž studentských kapel nebo volba Krále a Královny Majálesu. Sobotní velký den pak odstartoval během dopoledne na náměstí Svobody, odkud vyjelo 5 alegorických vozů škol s živými kapelami rovnou na Výstaviště. Za střední školy letos vyrazili Mandrage, MU zahrál Jelen, VUT doprovodil letošní headliner Rybičky 48, MENDELU Tomáš Klus a VFU Vypsaná fiXa.

V areálu to pak ale vypadalo téměř stejně jako loni, a to samé by se dalo říct i o hudebním programu. Nebuďme ale přísní, malé zpestření přišlo v podobě kapely Mirai, Davida Stypky & Bandjeez, Lenny, Marka Ztraceného nebo Bena Cristovao. Letošním sousto headlinera si  po loňském Marpovi ukousla kapela Rybičky 48, jež nedávno oslavila 15 let na scéně.

Svou show zase povznesla o level výš kapela Mandrage a výpadek zvuku při koncertu Jelena zachránili diváci, kteří si zazpívali Co bylo dál?. Aby některým nebylo smutno po kapele Kryštof, objevil se v jednu chvíli na obrazovkách i Richard Krajčo, který přislíbil účast na příštím ročníku Majálesu, a zazpíval úryvek hitu Cesta. Společně s ním i několikatisícový dav.

Kdo měl po úmorném a slunečném dni ještě dost energie, mohl vyrazit na afterparty. Tu letos doprovázel DJ Dead Sailor, brněnský miláček DJ Schafff a Marpo s TroubleGangem.


Napište komentář