Česká scéna na Metronome: Tata Bojs, Tomáš Klus nebo Kapitán Demo

Tata Bojs, Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Tuzemské festivaly rozšiřují line upy o další hvězdy. Jedním z nich je také Metronome, který letos vsází ve velkém na české interprety. Vedle již ohlášených legend Tata Bojs nebo rappera Huga Toxxxe se tak můžeme těšit i na výstředního Kapitána Dema, Tomáše Kluse, Lenny a spoustu dalších zajímavých umělců.

Metronome festival už loni ohlásil hlavního tahouna letošního ročníku, kterým se stal hudební génius Beck. Kromě dalších zahraničních interpretů se ale v line upu vyjímají spíše česká nebo slovenská jména, a tak lze předpokládat, že tento ročník bude hlavně o domácí scéně.

Z nenápadného písničkáře zpívajícího o pocitech se stala jedna z největších českých osobností. Nejen zpěvák, ale i herec Tomáš Klus si získává srdce fanoušků už několik let. Koneckonců kdo by neznal písničku Pocity, jako by nebyl. S kytarou hlásá do světa všechny své myšlenky a názory na společenské dění.

Rozhovor (2018): Tomáš Klus: Jsme rezignovaná společnost, je čas spolu začít mluvit

O tom jaká jsme zlatíčka zapěje ve svém sumo kostýmu satirik Jiří Burian aka Kapitán Demo. Směs popu a hip hopu okořeněná o pořádnou dávku ironie a skrytého poselství je pro něj typickým znakem. Díky extravagantnímu zjevu a chytlavým melodiím si prorazil cestu českým showbyznysem.

Následující jméno si možná oblíbí milovníci literatury. Kafka band je poměrně novým projektem a sestává z předních českých umělců. Román Franze Kafky s názvem Amerika byl pro ně velkou inspirací a dokonce po něm pojmenovali i své nejnovější album. Stejně jako literární dílo, ani hudební počin se nenese v příliš pozitivním duchu. Melancholici si však přijdou na své.

O něco veselejší vystoupení však nabídne popová zpěvačka Berenika Kohoutová doposud známá hlavně skladbou Dělám stojky. Krom toho, že se u toho pořádně zavlníte, se jistě i řádně pobavíte. A třeba se dočkáte i stojky. Dámské obsazení doplní také zpěvačka s typicky zbarveným hlasem, Lenny. Ta už několik let úspěšně brázdí po českých pódiích. Proslavila se písničkou All My Love, ale ještě větší pozornost si získal její hit Hell.o.

Rozhovor (2018): Lenny: Cítím se teď dobře, jako ženská, co už má rozum

Jedním z dalších účinkujících budou Moimir Papalescu & The Nihilists, kteří se momentálně snaží najít si cestu zpátky do hudebního světa, a to po dlouhých 13 letech. Zazní jistě staré pecky, ale také jejich nová tvorba. Nebudou však jedinými zástupci experimentální a elektronické hudby. Vystoupí také sourozenecké duo Bratři či FVLCRVM ze sousedního Slovenska.

Festival Metronome proběhne ve dnech 19. a 20. června 2020 na holešovickém Výstavišti. Vstupenky jsou k dostání na portálu GoOut.


Napište komentář