Chinaski slaví výročí výběrem toho nejlepšího – albem 20 let v síti

Chinaski | Foto: Tomáš Nosil

Chinaski 20 let v síti je název best of alba jedné z nejoblíbenějších tuzemských kapel, které právě vychází. Naživo se na něj pak můžeme těšit v rámci velkého narozeninového koncertu 6. února 2014 v pražské O2 aréně.

Kapele Chinaski v těchto dnech vychází u vydavatelství Universal Music deska Best Of, jež obsahuje výběr těch největších a všem dobře známých hitů uplynulých dvaceti let a navíc také dvě nové skladby – Hlavolam a Stížnost. U zrodu těchto novinkových písniček v nahrávacím studiu Sono stál britský producent Greg Haver (Manic Street Preachers, Mel C, Bullet For My Valentine), poté je ve Velké Británii smíchal Clint Murphy a finální úpravy proběhly ve slavném studiu Sterling v New Yorku. K písni Stížnost představují Chinaski i nový vtipný videoklip, ke kterému jeho režisér Jaroslav Kašík využil i leteckou kameru ovládanou na dálku. Při natáčení si účastníci užili nejen spoustu zábavy, ale také opravdový policejní zásah.

Nové album však není jediným narozeninovým dárkem. Koncem měsíce října vyjde kniha, v níž bude zachycena historie skupiny s názvem Chinaski poprvé. A následně pak přijde v únoru velké vyvrcholení oslav – narozeninový koncert v pražské O2 aréně. Ten bude trvat více než dvě hodiny a bude tak největším v historii skupiny. „Koncert připravujeme více než půl roku. Každý týden se scházíme s týmem lidí a vymýšlíme, čím vás překvapíme. Nemohu zatím nic prozradit, ale bude to určitě náš největší a nejvýpravnější koncert v historii. Prostě tak, jak by k 20. výročí měl vypadat,“ prozradil člen skupiny František Táborský. Frontman Michal Malátný pouze dodal: „Chinaski slaví  20 let v síti. 6. 2. 2014 v O2 aréně. Přijďte se zapojit!“ Vstupenky na koncert jsou již v předprodeji prostřednictvím portálu Sazka Ticket a zároveň i v kamenných obchodech a stáncích s terminály Sazky.

Chinaski - 20 let v síti

Chinaski, 20 let v síti

CD1: Stížnost, HlavolamZadarmo, Vedoucí, Duše z gumy, Stejně jako já, Pojď si lehnout, Moc toho nevim, Vo co de?, Podléhám, Punčocháče, Měsíc, Strojvůdce, Dlouhej kouř, Slovní pyrotechnika, Drobná paralela, Bylo nebylo, Vinohradská č. p. 90, Klára (live), Tabáček (live), Rádio Bubeneč (live)

CD2: Kutil, Jaxe, Láska a jiná násilí, Basama fousama, Láskopad, Dobrák od kosti, Možná, Spáč, Kompy, Kérka, Šatna, Hvězdy nad hlavou, Ententýky, 1970, Můj svět, 1. signální, Vakuum, Vrchlabí, Skončili jsme, Na, ná, náá (No Name & Chinaski), Vinárna U Valdštejna (live)


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).