CHVRCHES vydali nový singl se zpěvákem z The National

Chvrches | Zdroj: billboard.com

Electro popová kapela Chvrches představuje další novinku z avizované třetí studiové desky, která vyjde v květnu. Na druhý singl My Enemy si přizvali zpěváka kapely The National, Matta Berningera.  

Tuzemské publikum mělo možnost skotské synth-popové trio vidět třeba na předloňském Rock for People. Letos se Chvrches dočkáme na Aerodrome Festivalu, kam si přivezou i své třetí album. Novinka Love Is Dead vyjde v květnu, tři roky po poslední desce, tentokrát nás ale podle slov kapely čeká mnohem popovější počin než při předchozí tvorbě. Nedávno z nové studiovky vypustili první skladbu Get Out a teď se přidává i druhá, pod názvem My Enemy.

Zpěvačka ChvrchesLauren Mayberry, se ovšem tentokrát postarala o vokály jen u refrénu. Zbytek si vzal na starost frontman kapely The National, Matt Berninger. Lauren Mayberry zmínila, že už je fanynkou National delší dobu, podobně jako ostatní členové Chvrches, a Matt Berninger tak byl pro duet jasnou volbou. Zpěvák kapely National byl z nápadu tak nadšený, že na domluvu stačil jeden email a následující den se song nahrál.

„Nikdy by nás nenapadlo, že na to bude mít doopravdy čas. Hned nám ale odpověděl na druhý den už to i nahrál,“ Popsala Lauren spolupráci. Obě skupiny se v posledních dvou letech často objevovaly na stejných festivalech, a tak si už dříve stihli střihnout i nějaký duet na pódiu, když se Lauren Mayberry přidala k vystoupení NationalMatt Berninger se zase naopak ukázal v klipu Get Out od Chvrches.

Nové album Love Is Dead vyjde 25. května a bude obsahovat třináct skladeb.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 273 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz