Chystá se reunion Box Car Racer? Kapely už si rezervují spolupráci na novém albu

Box Car Racer | Zdroj: modern-vinyl.com

Tom DeLonge začal na twitteru lákat na možný reunion jeho dřívějšího projektu Box Car Racer s bubeníkem Travisem Barkerem z Blink-182. Ačkoliv návrat kapely ještě nebyl nijak potvrzen, spousta kapel a umělců okamžitě projevila zájem hostovat na případném novém albu.

Tom DeLonge si prostě nedá pokoj. Nejprve mátl hlavu fanouškům Blink-182, kde tvrdil, že náhrada v podobě zpěváka a kytaristy Matta Skiby je pouze dočasná, pak sliboval fanouškům jeho druhé kapely Angels and Airwaves výroční akustickou verzi alba We Don’t Need To Whisper a už přes rok láká na jakési velké oznámení, které je ale stále v nedohlednu. Nyní přišel DeLonge s další bombou. Na svém twitteru začíná nenápadně naznačovat možný reunion jeho bývalého a ve své době velice úspěšného projektu Box Car Racer.

Box Car Racer byl post-hardcorový projekt, který DeLonge založil v roce 2001, kdy trpěl bolestmi zad kvůli vyhřezlé plotýnce, protože se mu napsané songy zdály příliš temné a celkově nevhodné pro Blink-182. DeLonge nahrál sám kytary a basu. Aby si ale na nahrávání nemusel najímat studiového bubeníka, poprosil o spolupráci svého spoluhráče z Blink, Travise Barkera. Bohužel ani DeLonge ani Barker se o svém novém projektu nezmínili svému spoluhráči Marku Hoppusovi, který se o celé záležitosti dozvěděl až z médií. Hoppuse toto zjištění velice ranilo a ačkoliv nakonec přijal DeLongovo omluvné gesto v podobě nazpívání pomocných vokálů pro píseň Elevator, nikdy se netajil, že právě Box Car Racer byl začátek vztahové krize mezi členy Blink-182, která vyústila v rozpad kapely v roce 2005 a která pokračovala i po reunionu v roce 2009, kdy DeLonge nakonec kapelu opět opustil v roce 2015.

Ačkoliv bylo jediné, bezejmenné album Box Car Racer velice úspěšné a kapela, kterou doplnili kytarista David Kennedy a basák Anthony Celestino, se po jeho vydání vypravila na krátké turné, DeLonge se nakonec rozhodl celý projekt ukončit. V následných rozhovorech tvrdil, že s ohledem na Hoppusovo raněné city se BCR už nikdy dohromady nedají. Nyní se ale situace očividně změnila.

Všechno to začalo nevinnými tweety, ve kterých DeLonge psal o tom, jak se nedávno bavil s Barkerem, že by spolu znova mohli začít dělat hudbu a o tom, jak písně BCR stále miluje. Od fanoušků se okamžitě dostavily dotazy, zda se přece jenom nedočkají návratu BCR. To DeLonge nevyvrátil a naopak se zeptal, jaké hvězdy by podle fanoušků měly hostovat na novém albu, pokud nějaké kdy bude.

Tento zdánlivě nevinný dotaz spustil doslova lavinu odpovědí kde umělci a kapely vyjadřují své přání být součástí nového alba. Mezi mnoha zájemci nechybí ani jména jako Kellin Quinn (Sleeping With Sirens), Ryan Key (Yellowcard), Deryck Whibley (Sum-41) a Ben Barlow z Neck Deep je prý za spolupráci dokonce ochoten DeLongovi zaplatit. Zájem o spolupráci je tedy opravdu veliký a rozhodně by bylo z čeho vybírat. Na posledním albu kapela spolupracovala krom již zmíněného Marka Hoppuse i s Timem Armstrongem (Rancid, Transplants) a Jordanem Pudnikem (New Found Glory).

Jestli se nakonec opravdu dočkáme reunionu Box Car Racer je stále nejisté. Je také otázka, jak by případné znovusjednocení DeLonga s Barkerem bral Hoppus a zda by to opět neohrozilo fungování Blink-182. Samotný Travis Barker celou situaci na Twitteru okomentoval jen slovem ha, z čehož jeho postoj není příliš patrný. Budeme si tedy muset počkat, jak se celá situace vyvine.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...