Colours of Ostrava přidává do programu špičku současné nezávislé scény

Bee and Flower | Zdroj: facebook.com

Celkem patnáct kapel a hudebníků přibývá do letošního programu festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 17. do 20. července v ocelovém srdci Ostravy. Na Full Moon stage, jež je stejně jako loni věnována nezávislým jménům současné hudební scény, vystoupí plno zajímavých interpretů.

,,Žánrový rozptyl je ohromný, ale všechny spojuje jasný osobní názor a touha dělat hudbu svého srdce a hlavně po svém. Ať už jde o pop, elektroniku, rock’n’roll nebo třeba rap,” říká dramaturg Full Moon stage Michal Pařízek.

Američtí Bee and Flower s příjemným vokálem zpěvačky Dany Schlechter představí na barevném festivalu své aktuální album Suspension, které vzniklo někde mezi Berlínem a New Yorkem. Jejich skladby mohou některým připomenout hudbu velikánů Portishead nebo Marka Lanegana. Pod hlavičkou projektu Denver Broncos UK zahrají speciálně na Colours of Ostrava členové o něco známější formace Slim Cessna’s Auto Club, která je hlavní hvězdou letošní Drive stage. Výsledkem unikátního spojení je úžasný mix white trash country zapomenutých křesťanských kultů a melodií.

K dalším jménům, které v létě vystoupí na Full Moon stage, patří hlasití garážově undergroundoví The Maggie’s Marshmallows, shoegazová formace Manon Meurt, šumperská kytarovková čtveřice The Finally, art hopová formace Kyklos Galaktikos, brněnské instrumentální duo Les Homosexuels, slovenská noiseová kytarovka Kolowrat, veteráni brněnské rock’n’rollové scény My Dead Cat, syntetizátorová dvojice Palermo, kapela Prodavač zformovaná okolo Pavla Kabelíka se zálibou v hudbě 80. let minulého století, čerstvá krev českého folku Stinka neboli akordeonistka Hana Lundiaková, syrová lo-fi folková dvojice Strangers in the City a dvojice rurálních kytaristů Tomáš Palucha, která pro Colours of Ostrava připravuje speciální program, ve kterém vystoupí v pětičlenné sestavě. Posledním vystupujícím, jehož jméno není ještě známo, bude výherce talentové soutěže 1Band2Play.

Připomeňme, že celkově program festivalu Colours of Ostrava nabídne přes 200 programových bodů na minimálně dvanácti open-air i krytých scénách. Kromě hudebních vystoupení a divadel také workshopy, filmy, diskuse, performance či výtvarné aktivity. Místem konání se stane už potřetí úchvatný industriální areál Dolních Vítkovic. Co vše přinese 13. ročník festivalu si přečtěte zde.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).