Čtvrtou epizodu Star Wars doprovodí na plátně v O2 areně živá hudba

Star Wars A Musical Journey
Star Wars A Musical Journey | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Notoricky známé melodie skladatele Johna Williamse zazní v podání The City of Prague Philharmonic Orchestra společně s promítáním filmu Star Wars: New Hope. Stane se tak již v pondělí 15. října v pražské O2 areně.

Snad každému fanouškovi ságy Star Wars naskakuje při prvních tónech úvodní znělky všech dílů husí kůže. A není se čemu divit, genialita autora Johna Williamse byla již několikrát oceněna cenami Britské filmové akademie, Grammy, a za snímek New Hope dostal dokonce Oscara.

Čtěte také: Pražský filmový orchestr Praze představil Star Wars A Musical Journey

A právě New Hope budou mít všichni fanoušci možnost spatřit na obrovském plátně a v doprovodu orchestru. Zaručena tak je nejen husí kůže, ale i nezapomenutelný, a hlavně jedinečný zážitek. Je to totiž poprvé, co je u nás tento film takto uváděn.

„Jsme potěšeni, že budou mít fanoušci Hvězdných válek poprvé v České republice možnost vidět legendární film s živou hudbou. Od prvních melodii až po poslední notu z pera Johna Williamse se jedná o naprosto přelomové dílo, které změnilo vnímání filmové hudby,“ řekl za Disney Channel, jenž vlastní práva na film, Grant Watmuff.

Celkem je Williams držitelem čtyř Oscarů, sedmi cen Britské filmové akademie a dvaadvaceti Grammy. Za svou práci byl pak v průběhu kariéry padesátkrát nominován na Oscara, a tím se stal nejvíckrát nominovaným žijícím člověkem.

V roce 2005 jeho hudbu k filmu Star Wars: Nová naděje označil Americký  filmový institut za nejlepší americkou filmovou hudbu všech dob. Stejná hudba byla také národní knihovnou Kongresu zařazena jako esteticky, kulturně a historicky významná.  Kromě Hvězdných válek stál Williams u dalších devíti filmů, které patří mezi dvacet nejvýnosnějších snímků historie.

Vstupenky lze zakoupit v sítí Ticketportal. Momentálně jsou k dispozici za ceny od 990 do 1 390 Kč.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.