Dan Auerbach na svém sólovém albu čeká na píseň

Dan Auerbach | Zdroj: jambase.com

Jméno amerického zpěváka, kytaristy a skladatele Dana Auerbacha možná českým posluchačům mnoho neřekne, jeho rodná kapela The Black Keys by ale už mohla. Auerbachovy aktivity jsou ovšem čím dál tím více rozmanité.

Po vydání dosud posledního studiového alba The Black Keys jménem Turn Blue si dal Dan Auerbach od „černých klíčů“ přestávku. Pustil se do tvorby nové kapely The Arcs, mihl se v soundtracku k blockbusteru The Suicide Squad a navíc (po nenápadné desce Keep It Hid) pokračuje ve své čistě sólové tvorbě.

Již 2. června vyšla Auerbachovi novinka s názvem Waiting On a Song. Na první pohled zaujme svou retro stylizací – album jako by vypadlo z výlohy sedmdesátkového obchodu s gramodeskami. Samotná hudba je pro autora víc než typická, to nejlepší z šedesátých a sedmdesátých let obohacuje moderním zvukem, samozřejmě v lehce melancholické a zasněné náladě kytaristy sedícího v javorovém listí.

Deska nevypadá, že by měla hitové ambice. Dan si zkrátka hraje hudbu svému srdci nejbližší – i přes to (či právě proto) je víc než jisté, že potěší všechny své srdcaře a snad osloví i nové fanoušky, kteří ocení klidné melodie a vypracované aranže. Sám autor své nové album vnímá jako kolekci písniček, které v průběhu času napsal, a sám s úsměvem dodává, že některé jsou lepší než ostatní. Zajímavostí může být, že se mezi hrajícími hosty objevil i kytarový hrdina Mark Knopfler známý z legendární britské kapely Dire Straits.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 139 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, pankoš, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal (zejména black), ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Oblíbené interprety nemá smysl jmenovat, jelikož jich mám stovky a další stále přibývají.