Daniel Landa v ringu. Jak dopadne jeho profi zápas v thajském boxu?

Daniel Landa | zdroj: facebook.com

V pražské Tipsport aréně se 12. června odehraje životní fight. Daniel Landa alias Žito si splní jednu ze svých kejklí a na GIBU FIGHT NIGHT se postaví proti profesionálnímu zápasníkovi Riku Immonenovi. Co on na to?

Riku Immonen z Finska se řadí mezi legendy Muay Thai, thajského boxu. Je mu 40 let, má na kontě 46 zápasů, z toho 37 výher a jen 5 proher. Celkem pětkrát ukončil zápas na knock out. Bilance je to tedy víc než dobrá. Je také držitelem několika zápasnických titulů profesionální i amatérské ligy.

Proti němu se postaví Dan Landa, zpěvák, skladatel, automobilový závodník, jen ne fighter. Na poli thajského boxu není sice úplným nováčkem, ale v jeho 45 letech půjde o první zápas proti profesionálnímu boxerovi. Na svůj zápas se připravuje pod vedením vrcholového trenéra Petra Macháčka a jeho týmu z pražského Hanuman Gymu. Posledních 6 týdnů dokonce strávil výukou přímo v Thajsku.

Zápas se zdá odsouzen k jednoznačnému výsledku. Sám Riku ovšem, po prvotním překvapení nad nezkušeným soupeřem, musel svůj pohled na něj poopravit. Po zhlédnutí několika tréninkových videí uznal, že až taková brnkačka to nebude. Vypozoroval, že Landa má například silné údery a kopy. „Uvidím, jestli moje hlava vydrží ty háky,“ napsal finský zápasník na svou facebookovou stránku. Přestože Immonen nadále zůstává favoritem, pro zpěváka je už jen nástup k takovému zápasu výhrou samo o sobě.

Jak si Landa povede v ringu, kde už nejsou žádné výhody tréninku a vše je naostro, se přijďte podívat sami, a to 12. června na galavečer profesionálního thajského boxu GIBU FIGHT NIGHT organizovaný Českou Muay-Thai Asociací, o.s. do Tipsport arény. Vstupenky lze zakoupit v předprodejních sítích Ticket Art a Ticetportal od 390 korun.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.