David Gahan se v nejnovějším videoklipu proletěl v raketoplánu

Depeche Mode | Zdroj: depechemode.com

Depeche Mode se za více než dva týdny opět představí v Praze. Během koncertování ale stíhají natáčet i videoklipy. Na ten aktuální se podíváme nyní.

Oficiální videoklip Depeche Mode k písni Cover Me už vyšel před nějakou tou dobou. Snímek byl natočený k songu z nejnovějšího alba Spirit. To vyšlo v březnu 2017 a kritici ho vcelku dobře hodnotili, také díky tomu, že se kapela rozhodla se zvukem vrátit ke svým kořenům. Pokud se na celé Spirit zaměříme podrobněji, zjistíme, že se jedná o koncepční album, protože se věnuje jednomu hlavnímu tématu – kritice dnešní doby.

Celý videoklip Cover Me ja černobílý a ze skupiny v něm vystupuje jen David Gahan, který je oblečený do skafandru a v ruce si drží helmu. V druhé polovině už cestuje raketoplánem a klip končí ve chvíli, kdy Gahan kráčí směrem k oceánu. Videosnímek je, stejně jako i samotná písnička, hodně ponurý, ale to k Depeche Mode prostě patří. Musíte přemýšlet, co tím vlastně zamýšleli.

Depeche Mode atmosféru budete moct načerpat už 31. ledna v O2 areně, kam zamíří po své letní návštěvě Eden Arény. Vstupenky lze koupit v sítích TicketPro a Ticketportal.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 313 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.