David Keenan, naděje irského písničkářství, předvede v Praze své debutové album

David Keenan | Foto: Rich Gilligan

Písničkář David Keenan patří mezi nejnadějnější mladá jména irské hudební scény. V Praze si letos zahrál již na festivalu United Islands, počátkem příštího jara se vrátí, a to i se svou debutovou deskou.

Na počátku cesty za úspěchem irského muzikanta Davida Keenana stála zajímavá náhoda, kdy během cesty zahrál svou písničku taxikáři, který tyto okamžiky zaznamenal a nahrál na internet. Nedlouho poté se z písničky El Paso stal hit, jenž často zněl v irských rádiích. Po čase se Keenan dočkal uznání i od Glena Hansarda aneb špičkou toho, co znamená irské písničkářství. Zanedlouho přijde i Keenanova první řadová deska, která vzbuzuje velká očekávání.

Čtěte také: Klub Roxy přivítá Toma Walkera, nadějný objev ostrovní scény

V Praze si již zahrál, a sice na festivalu United Islands, zanedlouho (27. srpna) pak bude předskakovat Hozierovi ve Foru Karlín. Na počátek příštího jara je v plánu Keenanův samostatný koncert v komornějším prostředí, a sice v pražském klubu Chapeau Rouge. Vystoupení se uskuteční 28. března, vstupenky jsou k dispozici na webu  Fource a v sítích GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 236 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky