David Stypka láká fanoušky na novou desku live videem

David Stypka - Vlčí srdce tour 2016 | Foto: Jiří Štarha

David Stypka je nyní ve fázi dokončování plnohodnotné desky, která vyjde ze stáje SinglTon. Láká na ni první ochutnávkou – singlem Neboj, jenž doprovází video z podzimního turné s kapelou Jelen.

David Stypka, který vystupuje s kapelou Bandjeez, nadchl v uplynulém roce nejen fanoušky a hudební kritiky, ale i kolegy z branže. Například Jana Kirschner o něm prohlásila, že jeho hlas je „napnutý jako struna, je v něm život, radost, smutek a veliká energie“. Poklonu mu složil i Jindra Polák, frontman skupiny Jelen, kterému jeho nahrávky pustil producent obou kapel Martin Ledvina. „Takový hlas a neotřelý druh poezie už jsem v Čechách dlouho od nikoho neslyšel,“ uvedl.

Live video k singlu Neboj, jež vzniklo během turné právě s kapelou Jelen, je první vlaštovkou ze stejnojmenného alba. To podle všeho pošlape dále ve stopách severomoravské nahořklé poetiky a vyjít by mělo letos v březnu.

Čtěte také: Vlčí srdce tour kapely Jelen nabídne dalších 15 zastávek

Sám David Stypka říká, že jeho hlavním tématem bude strach. „Kdybych hrál veselé skladby, tak budu trochu neupřímný. Na pódiu i mimo něj jsem sice asi člověk, který rád dělá srandu a miluju sarkasmus, ale u muziky to mám jinak. Beru to jako terapii. Na veselé písničky jsou tu jiní šíbři. Ode mě to zatím žádná juchačka nebude.“


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.