Dido po patnácti letech ožívá a přijede zazpívat do Prahy

Dido | Zdroj: fource.cz

První dekádou našeho tisíciletí nepřestávaly znít srdceryvné písně White Flag Here With Me. Nyní máte možnost je slyšet přímo z úst autorky – Dido!

Debutové album tehdy osmadvacetileté zpěvačky nesoucí název No Angel spatřilo na světlo světa v roce 1999 a stalo se tehdy druhou nejprodávanější britskou deskou, úspěch nosiče pokračoval celou nultou dekádou. Velice úspěšný byl i její následovník Life For Rent, který se probojoval na sedmé místo nejprestižnější britské hitparády.

Nyní se chystá novinka Still On My Mind, jež má vyjít 8. března příštího roku. Stane se tak pátou položkou na zpěvaččině diskografii. Dido na ní údajně míchá množství stylů i žánrů – projevuje svou lásku k hip hopu, své folkové kořeny i přitažlivost k elektronické hudbě. „Chtěla jsem zachytit všechny pocity, které mám, když poslouchám hudbu. Šlo mi o vystihnutí toho momentu, kdy si uvědomíte, že na světě nic víc nepotřebujete. Příprava nového alba byla magická zkušenost,“ vysvětluje Dido. Už nyní je možné si poslechnout čerstvou ochutnávku Hurricanes.

Čtěte také: Maroon 5 vystoupí poprvé v Česku

Na nové muzice umělkyně pracovala s Brianem Eno, Ryanem Louderem i Rollo Armstrongem. Zpěvačka ke spolupráci s bratrem Rollem dodává: „Věděla jsem, že jestli někdy budu chtít natočit další desku, bude to jedině s Rollem. Všechno šlo tak lehce, veškeré vokály jsem nahrávala na gauči a většinu nahrávání jsme zvládli z domova.“

Jedna z nejúspěšnějších britských zpěvaček vyráží po dlouhé patnáctileté pauze na turné a poprvé potěší i Prahu. Ve Foru Karlín představí 5. května 2019 chystanou desku i staré, nezapomenutelné hity. Vstupenky budou v prodeji od 16. listopadu na webu fource.cz a u prodejců GoOut a Ticketmaster za 1 090 Kč.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 233 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.