Dlouhé čekání skončilo. Alexisonfire se vrací po devíti letech s novým singlem Familiar Drugs

Dallas Green | Foto: Andrea Geletová, MonsterMusic

Fanoušci post-hardcoreových legend se hodně těšili, až se konečně dozví, co kryptické zprávy na sociálních sítích skupiny znamenají. Výsledkem je nyní skladba Familiar Drugs.

Alexisonfire byli aktivní od začátku tisíciletí a už od stejnojmenné debutové desky se jim dostávalo uznání kritiků i žánrových posluchačů po celém světě. Přibližně před deseti lety se ale začaly zájmy členů kapely rozcházet. Pozdější úspěch se po rozpadu kanadské pětice dostavil nejvíce u kytaristy a zpěváka Dallase Greena, který se začal věnovat sólovému projektu City and Colour.

Čtěte také: Dallas Green s City and Colour dopřál Praze vydatný hudební zážitek

Navzdory předpokladům, které plynuly zejména z trochu zavádějících informacích o rozpadu kapely v nepřátelské atmosféře, se postupně rodila myšlenka na návrat Alexisonfire. Obnovení skupiny nastalo v roce 2015, ale stejně jako třeba System Of A Down se také oni věnovali pouze koncertování a nová tvorba byla v nedohlednu. To se teď konečně stalo minulostí.

Čtěte také: Nové desky System of a Down se rozhodně brzy nedočkáme

Novinka je podle frontmana George Pettita o komfortu v sebezničující rutině: „Familiar Drugs je o uvědomění, že musíte něco v životě změnit a máte k tomu možnost, ale raději se jí vyhnete a pokračujete v tom, co děláte. Pro mě je to o něčem specifickém, ale můžete si to vykládat různě. Spousta lidí má v životě něco, s čím nedokáže seknout – nezdravý vztah, letargie, práce, kterou nenávidí. Familiar Drugs je zkrátka o volbě komfortu na úkor sebezdokonalení.“

Čtěte také: Nothing,nowhere: Psaní textů je pro mě meditace. Když se dostanu z transu, zaráží mě, co jsem vytvořil

Post-hardocreová pětice podle vlastních slov cítí, že právě teď nadchází její nejlepší éra, protože se vrátila k tomuto projektu hudebně vyzrálejší. Zatím jediným dalším oficiálním oznámením jsou čtyři představení. Mezi nimi je evropskou destinací pouze Londýn, ale kapela potvrdila, že plánuje další světovou tour ještě v tomto roce, tak se jich snad dočkáme i v Česku.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 268 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz