Dnes čeká otvíračka nový multi-funkční prostor – brněnské SONO Centrum

SONO Centrum | zdroj: facebook.com

Brno se oficiálně může chlubit novým multi-funkčním kulturním střediskem, SONO Centrum, které vyrostlo přímo v centru města. Jako vůbec první host v historii tohoto ambiciózního prostoru se představí GoldFish z J.A.R, a to již dnes večer!

Rok 2014 se do brněnské historie zapíše jako rok, kdy metropole Moravy přestane být tím městem, kde mají Flédu. Respektive, ne jenom. Kulturní zázemí Brna čeká zásadní upgrade, a to díky hudebnímu prostoru, který zde nedávno vyrostl. Není to žádný klub ani diskotéka, na to zapomeňte, jedná se o unikátně řešené multifunkční středisko. Jmenuje se SONO Centrum a naleznete jej přímo v ulici Veveří. Budova vznikla podle návrhu architekta Františka Šmédka a působí skutečně moderně. Do povědomí nejenom Brňáků se již stačila zanést díky nevšednímu tvaru koule, který sportovně smýšlejícím připomíná golfový míček, fanouškům filmu science-fiction výjevy… zkrátka, každému něco jiného.

Nový hudební prostor byl již uveden v život. Tento týden zde proběhla v souvislosti s jeho otevřením tisková konference a série doprovodných koncertů. Počínaje dnešním dnem pak startuje oficiální program, na kterém se dramaturgie skutečně vyřádila. SONO Centrum jako vůbec první hvězdu, která si vyzkouší jeho zbrusu nová pódiová prkna a skvělou akustiku, bude hostit jihoafrickou taneční senzaci GoldFish. V závěsu za ní, dne 27. dubna, se zde představí fenomenální Duke Ellington Orcherstra z USA, anebo 8. května N.O.H.A. Na podzim se můžete těšit například na Kronos Quartet, Lenku Dusilovou, Dana Bártu a řadu dalších. Pro více informací o programu sledujte oficiální web SONO Centra.

Pokud si náhodou nevyberete z pestré škály hudebních interpretů, kteří zde vystoupí, můžete dorazit třeba na divadlo (například 12. června sem doputuje divadelní představení s názvem Bláznivý Petříček, ve kterém v hlavních rolích excelují mj. Vojta Dyk s Tatianou Vilhelmovou), nebo prostě jenom zaskočit na něco k jídlu. Prostor je totiž vybaven kromě jiného i špičkovou restaurací a také hotelem. Zkrátka nic nezůstalo opomenuto, tak přijďte posoudit krásy a kvality SONO Centra již dnes!


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.