Do Česka poprvé zamíří zpěvačka Grace Jones, a to v rámci Colours of Ostrava

Grace Jones | Foto: Andrea Klarin

Extravagantní zpěvačka s kultovním hlasem, herečka, modelka a jamajská umělkyně Grace Jones letos poprvé vystoupí v České republice. Přivítá ji v červenci festival Colours of Ostrava.

„Grace Jones jsem viděla loni na španělském festivalu Primavera. Bylo to neuvěřitelné vystoupení – někde na pomezí koncertu a šamanského rituálu plného nejrůznějších bizarních kostýmů, ale zároveň skvělé hudby,” líčí ředitelka Colours of Ostrava, Zlata Holušová.

„Nežiji v minulosti. Nostalgie mě nezajímá. Žiji v přítomnosti a dívám se dopředu, do budoucnosti,” tvrdí letos sedmdesátiletá umělkyně.

Její hudbu definují zvukové inovace, provokativní texty a neohrožené experimenty. Na albech dokázala z pozice disko královny přejít k nové vlně, funky a reggae. Jako jedna z mála zpěvaček dokázala zpívat skladby například Iggy Popa. Spolupracovala s Davidem Gilmourem či třeba s Davidem Bowiem a na loňské album Humanz si ji přizvali Gorillaz.

Festival Colours of Ostrava proběhne od 18. do 21. července v unikátním industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Mezi dříve potvrzenými jmény jsou Jessie J, London Grammar, Joss Stone, George Ezra, Kaleo, Future Islands, Beth Ditto, Aurora nebo Nick Mulvey.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 290 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.