Do Prahy míří anarcho-punková zpěvačka Laura Jane Grace z kapely Against Me!

Against Me!, 2017, Praha | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Na konci června se v pražském Futurum Music Baru odehraje sólový koncert kytaristky a zpěvačky punkrockových Against Me. Těšit se můžeme jak na vlastní písně punkerky, tak na hity její populární kapely.

Against Me! si za více než dvacet let vybudovali na hudební scéně silné místo, nikdo by ale asi nic nenamítal proti tomu, že duší této party byla odjakživa Laura Jane Grace. Zpěvačka, která si před pár lety střihla spolupráci i třeba s Miley Cyrus, vydala první sólovou desku Stay Alive v roce 2020 (předešlou vlastní desku nahrála se skupinou The Devouring Mothers). Aktuálně přiváží ale také sedmipísňové EP At War With The Silverfish z loňska. Na evropském turné si s těmito skladbami Laura vystačí jen se svým hlasem a kytarou, v takovém provedení se však dočkáme i mnoha songů, které proslavily kapelu Against Me!. Jako support s ní přijede skotská trojice Cold Years.

Rozhovor: Donald Trump je nepřítel ve všech směrech, říkají Against Me!

Koncert byl v průběhu pandemie přesunut na nové místo a Laura Jane Grace tak přijede do pražského Futura 28. června 2022. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 263 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz