Do Prahy se sjedou hudební odborníci z celého světa

Lucy Rose | Zdroj: pořadatel akce

Ve dnech 1. a 2. listopadu se sejdou v areálu smíchovského pivovaru Staropramen v Praze osobnosti celosvětové hudební branže na přehlídkovém festivalu Nouvelle Prague 2013.

Festival přivítá přes 200 hudebních profesionálů jak z České republiky, tak ze zahraničí. Tato akce je první svého druhu v České republice a setkají se zde zástupci světových hudebních festivalů. Na programu je konference, kde se budou probírat aktuální témata ze světa hudebních festivalů jako autorská práva, streamování živých vystoupení a jiné legislativní záležitosti, a také propagace české hudby v zahraničí. Během těchto dvou dnů vystoupí osm zámořských kapel, které se chtějí prosadit v Evropě a dva zahraniční headlineři, z nichž jedním je mladá a nadějná anglická interpretka Lucy Rose.

Z řad hudebních odborníků se na festivalu objeví například Martin Elbourne, který vybírá kapely pro dvě důležitá pódia na festivalu Glastonbury, ale současně je také hudebním konzultantem australské vlády, dále ředitelka maďarského festivalu Sziget Fruzsina Szep nebo generální sekretář evropské asociace hudebních festivalů Yourope Christof Huber.

Akce jako je Nouvelle Prague 2013 jsou běžné po celém světě. Cílem tohoto přehlídkového festivalu je propojit hudební odborníky a jejich aktivity a obohatit tak českou kulturu i turistický ruch, a zároveň podpořit ekonomiku hudebního průmyslu. Pro veřejnost je připraveno 3.000 vstupenek – jednodenní za 200 korun a dvoudenní za 370 korun.


Napište komentář