Drake porazil The Beatles i Elvise, nový projekt Scorpion láme rekordy

Drake | Zdroj: facebook.com

Hip-hopový velikán Drake světu odtajnil dlouho připravované album Scorpion a celkem se mu povedlo, protože si přivlastňuje jedno prvenství za druhým.

Pětadvaceti-tracková deska Scorpion je venku jen týden, ale už teď je jasné, že bude po boku Post Malonova Beerbongs & Bentleys pro letošek stejnou ikonou, jakou se loni stala nahrávka Divide od zpěváka Eda SheeranaAubrey Graham, kanadský rapper známý pod již zmíněným jménem Drake, na album zařadil už ustanovené hity God’s Plan, I’m Upset Nice For What a k nim přidal další poněkud vysoké množství tracků s překvapivými hosty jako jsou Jay-Z nebo Ty Dolla $ign.

Čtěte také: Naplnila nová deska Post Malona očekávání celého světa?

Momentálně se na žebříčku Hot 100 magazínu Billboard nachází neuvěřitelných 27 Drakeových písní, čímž zlomil svůj loňský rekord, kdy mu deska More Life do hitparády procpala “pouhých” 24. A u takového úspěchu rapper s napůl židovskými a napůl afro-americkými kořeny nekončí. Po téměř 55 letech vyšoupl legendu The Beatles, která byla nepřekonána v počtu najednou umístěných písní v Top 10 již zmíněného žebříčku Hot 100 s pozoruhodnými 5 písněmi. Drake jich tam má momentálně sedm.

Kanaďan dále porazil Elvise Presleyho, jenž držel rekord za součty písní v Top 10, Top 20 a Top 40 za celou kariéru, které rapper v odpovídajícím pořadí navýšil na 31, 55 a 91. Čáru přes rozpočet udělal i mladému kolegovi Post Malonovi a uzmul mu pomyslné žezlo za množství právě vydaných tracků, které se najednou procpaly do “žhavé stovky”. Taky, mimo jiné, jeho album za 7 dní nasbíralo neskutečnou globální miliardu poslechů.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 225 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.