Dropkick Murphys jsou dalším esem v rukávu Mighty Sounds

Dropkick Murphys | Zdroj: facebook.com

Hudební tvorba, jež vystihuje pojem Mighty Sounds, a nespočet fanoušků po celém světě – to jsou Dropkick Murphys, kteří v létě rozbalí svou show na letišti Čápův Dvůr.

Roku 1996 ve městě Quincy v americkém státě Massachusetts vznikla legenda dnešní celtic punkové scény, Dropkick Murphys. Tato sedmičlenná kapela zkoušela nejdříve v suterénu holičství, které patřilo jejich kamarádovi. Od svých punkových počátků však formace ušla už velký kus cesty. První deska vypuštěná do světa nesla název Do or Die a (stejně jako následující tři alba) vyšla na labelu Hellcat Records, který patří Timovi Armstrongovi z legendárních Rancid.

Kapela během své éry také jednou vyměnila zpěváka, namísto Mika McColgana nastoupil v roce 2007 Al Barr. S novým frontmanem natočila úspěšná alba, jakými jsou Going Out in Style nebo zatím poslední deska z minulého roku, Signed and Sealed in Blood. Dropkick Murphys se z kamarádova suterénu vypracovali na špičkovou kapelu svého druhu, i proto předskakovali velikánům Aerosmith či Bruci Springsteenovi.

Potvrzením Dropkick Murphys na festivalu Mighty Sounds se naplňují velká volání fanoušků. Vstupenky na tuto letní akci si do konce února můžete koupit za 990 korun. Od 1. března se pak cena lístku zvýší o sto korun. Mighty Sounds bude od 10. do 13. července slavit své desáté výročí, což je podle dosud ohlášených kapel vidět, doufejme však, že pořadatelé ještě nějaké další eso z rukávu vytasí.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.