Duniví a agresivní Combichrist bezmála zboří pražské Futurum

Combichrist | Zdroj: Obscure Promotion

Americká kapela Combichrist si již před dobou udělala dobré jméno v žánru jménem aggrotech. Se svým výrazem si však skupina ráda hraje, a tak se v poslední době naklonila od nekompromisní elektroniky směrem k metalovým kytarám. Nespoutané negativní emoce však s velkou vášní předává i nadále a již 21. května se o ně podělí i s fanoušky, kteří se sejdou v pražském Futuru.

Dunivá kapela Combichrist pochází z Ameriky a její hlavní tváří je norský zpěvák Andy LaPlegua. Těžko říct, co přesně stálo za jejich žánrovým posunem, dost možná to však souvisí s jejich opakovaným předskakováním kapele Rammstein a také se soundtrackem ke hře Devil May Cry, za kterým stojí sám frontman (viz šesté album No Redemption). Ve výsledku však může dát aggrotechový základ v kombinaci s metalovými kytarami poctivý a velkolepý průchod snad všem negativním emocím, kterých je vůbec kapela schopná. Svědčí o tom přinejmenším nejnovější singly ComplianceNot My Enemy.

Čtěte také: Brutal Assault 2022 oznámil 12 nových kapel a lístky rychle mizí

O bohatou zábavu se toho večera postará také berlínská rebelka s punkovou duší Mimi Barks. Zabydlela se v Londýně a s pomocí zařezávajícího se screamu s oblibou kombinuje hutnou basovou rytmiku s moderním trapem. Toto málokdy vídané žánrové spojení nese označení digital hardcore trap a umělkyně je jeho mistryní. Jak Mimi Barks, tak v první řadě Combichrist přinesou nebývalý zážitek do pražského klubu Futurum již 21. května.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 269 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky