Falconeho láska v novém klipu končí, i když našel stroj času

Falcone | Zdroj: archiv zpěváka

Brněnský písničkář Falcone s novým rokem tasí druhý videoklip z debutového alba Waiting for the tRain. Po optimistickém a rádiově úspěšném popěvku Be Your Man přichází v rámci osobitého wine-popu s mnohem temnějším zpracováním písně Game Is Over.

Skladba vypráví o konci jedné lásky a odcizení. Vizuálnímu ztvárnění Aleše Špidly a Rolla Productions dominuje mysteriózní stroj času a steam punkové kostýmy. „Stroj vyrobil přítel, umělecký kovář Olin Vašica, pro jednu divadelní hru. Od chvíle, kdy jsem jej viděl, chtěl jsem jej do videa k té písni,“ říká Falcone.

Poměrně velké monstrum Falcone napřed dlouho hledal zapadlé po divadelních skladech, a když už jej s námahou objevil, nastal problém s jeho přemístěním.  „Stroj se skoro nevlezl do dodávky. Pomáhal jsem jen sporadicky, protože na minulém koncertě ve Špindlu jsem sletěl asi ze tří metrů a naštípl si žebra. Vyhrál jsem tak titul skokana roku, ale bohužel ne ve Slavíkovi,“ směje se Falcone.

Už v sobotu 20. ledna čeká Falconeho speciální událost. V Moravském Krumlově v Music Clubu Maxim doprovodí na jejím posledním koncertu kapelu Ovoce, která v závěru loňského roku oznámila ukončení činnosti. Spolu s nimi vystoupí také kapela Lola. A Falcone už spřádá i plány na léto, představí se například na oblíbeném Motosrazu ve Voděradech nebo na Hudebním létě ve Valticích.

Falconeho můžete znát například z recesistické kapely Ukulele Orchestra nebo z pozdější Ukulele Troublemakers, která se dostala do finále soutěže Česko Slovensko má talent. Už před tím ale cestoval po italských klubech s kapelou Traffic Jam po boku Jana KlukyČankišou a Jiřího Kučerovského, který nyní hraje s Tomášem Klusem. Momentálně Folcone působí jako sólový hráč na kytaru a ukulele a spolupracuje například s Rybičkami 48 nebo doprovází písně Karolíny Krézlové. V roce 2017 mu vyšlo album Waiting for the tRain jemuž předcházel singl Be Your Man, který se několik týdnů držel na prvním místě moravského Radia Kiss.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 145 Článků
Jsem z Vyškova, ale momentálně se nacházím převážně v Brně, kde studuji žurnalistiku a filozofii. Hraji na bicí a miluji hudbu. Hlavně starý klasický rock, ale i alternativní britskou scénu. Strašně ráda chodím na koncerty a festivaly a život bez hudby si neumím představit.