Fanoušci George Michaela se po deseti letech dočkají nové desky

George Michael | Zdroj: Universal Music

Legendární britský zpěvák George Michael vydá 17. března nové album. Deska s názvem Symphonica doplní zpěvákovu diskografii po dlouhých deseti letech studiové přestávky.

Kdo si počká, ten se dočká. Podle všeho letos uslyšíme tuto frázi často. Bude tomu tak i v případě britské pěvecké hvězdy George Michaela, jenž vydává po dlouhých deseti letech nové album. Deska s názvem Symphonica vyjde 17. března u společnosti Universal Music. Řádný fanoušek George Michaela jistě ví, že název nového alba kopíruje jméno veleúspěšného turné, které zpěvák absolvoval v letech 2011 a 2012. Nepůjde tak o klasické studiové album, nýbrž o jakési připomenutí onoho tour. Symphonica bude obsahovat čtrnáct skladeb, které budou výběrem toho nejlepšího. Objeví se tu například unikátní covery písní The First Time Ever I Saw Your Face od Ewana MacColla, Idol od Eltona Johna nebo fenomenální zpracování songu Let Her Down Easy od Terence Trent D’Arbyho. Právě poslední zmiňovaná píseň je vlajkovou lodí celé desky a již brzy vypluje do rozhlasového éteru.

Produkci si řídil sám George Michael spolu s velkou pomocí legendárního Phila Ramona († 30. března 2013), který má zásluhu také na tvorbě Paula McCartneyho, Eltona Johna nebo Boba Dylana. V den D se novinka Symphonica objeví na trhu hned v několika podobách. Základní verze bude dostupná jak na CD, tak na internetu, deluxe edice bude obsahovat ještě tři písně navíc. Booklet alba bude ve stylu vázané knihy a pro fajnšmekry bude deska prodávána také na Blu-ray disku. Zpěvák k příležitosti vydání novinky na určitou dobu uvolnil skladbu Praying For Time, která je volně ke stažení například na jeho oficiálním webu.

Je tedy jasné, že půjde o jednu z hudebních událostí roku. A není divu, vždyť George Michael patří k nejúspěšnějším britským interpretům vůbec. Za svou kariéru prodal více než 120 miliónů alb, ať už sám nebo v rámci dua Wham! Stal se tak inspirací pro mnohé kolegy z branže.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.