Festival Colours of Ostrava opět nabídne Drive stage

Slim Cessna's Auto Club | Foto: Gary Isaacs

Multižánrový festival Colours of Ostrava po roce znovu představuje Drive stage, na níž si budete moci užít alternativní proudy ve stylu country, folku, blues a dalších. Zástup kapel je bohatý.

I letošní ročník multižánrového festivalu Colours of Ostrava představí alternativní proudy v podobě žánrů, jako jsou country, folk, blues, akustická hudba nebo rockabilly. Na speciální Drive stage vystoupí celkem patnáct kapel, a to jak domácích, tak zahraničních. ,,Nepřestává nás bavit objevovat dravé a živelné kapely, které neuznávají žádná tabu. Country a folk ohýbají přes punk, rock, Balkán, ska, temný kabaret a ještě temnější blues,” říká nadšeně ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Návštěvníci se tu mohou těšit na mezinárodní hvězdy, ale také na nováčky: „Každá z nich přitom představuje svébytný originál. Některé mají hlasy ostré jako kudla, některé namísto bicích používají železné řetězy nebo oslí zuby,” doplňuje Holušová.

Čtěte také: Letní festivaly 2014 v ČR – 10 zaručených megaakcí

Na letošní Drive stagi vystoupí například američtí Slim Cessna’s Auto Club, mixující country s punkem, Graveyard Train, kteří se při vystupování neobejdou bez kladiv a řetězů, anebo třeba North Mississippi Allstars, které na Colours of Ostrava doporučil sám Robert Plant, zpěvák Led Zeppelin, jenž tu také vystoupí. Z Londýna pak na festival zavítá kapela The Great Malarkey, ze San Franciska písničkářka Rupa Marya s The April Fishes a z Polska kapely Orkiestra św. Mikolaja a Volosi. Tuzemskou scénu zastoupí formace MDŽ, Mordors Gang, Queens of Everything nebo The Moonshine Howlers.

Kromě koncertů budou na Colours of Ostrava probíhat také divadelní představení, workshopy, promítání filmů, diskuse, performance či výtvarné aktivity. Místem konání se stane již potřetí úchvatný industriální areál Dolních Vítkovic, který opět oživí výtvarné a světelné instalace.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.