Festival Metronome 2020 zahájí Macklemore

Macklemore, Aerodrome 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Původně dvoudenní hudební festival se prodlužuje o další den konání. Zakoupení dvoudenní vstupenky tak nyní pro návštěvníky znamená třetí den hudby navíc jako dárek. Můžeme se těšit na program srovnatelný s festivaly v zahraničí a na hvězdu jménem Macklemore. Ten svým vystoupením přivítá festivalové léto v Praze už ve čtvrtek 18. června.

Americký rapper a držitel několika cen Grammy Benjamin Hammond Haggerty aka Macklemore, tvůrce několika zlatých a platinových songů, je další z ikon současné mainstreamové hudební scény, na kterou se mohou návštěvníci festivalu těšit. Jeho singl Thrift Shop získal certifikát diamantový a ovládl žebříček R&B/hip-hop songů dekády magazínu Billboard. Nové album Gemini vyšlo v září 2017 jako jeho první sólový počin po 12 letech, kterým navázal na předchozí úspěšnou spolupráci s producentem Ryanem Lewisem, kdy jejich debutové album The Heist dosáhlo platinových prodejů a čtyř cen Grammy ze sedmi nominací.

Čtěte také: Multižánrový Beck bude headlinerem Metronome 2020

Pražský festival Metronome se po čtyřech ročnících konání mění na Metronome Prague – Music and Arts Fair. Společně s touto změnou přibude mnoho dalšího. Příznivci se mohou těšit na bohatou vizuální podívanou a umělecké instalace. „Akce bude definitivně mnohem víc než jen festival. Chci, abychom vytvořili kouzelnou krajinu plnou zážitků a momentů, ve které se návštěvníci budou cítit jako Alenka v říši divů.“ přibližuje promotér Serge Grimaux.

Mezi další nově oznámené interprety patří londýnské indie popové duo Oh Wonder. Ti mají za sebou předskakování Beckovi, headlinerovi letošního Metronome Prague, na jeho americkém turné.

Festival se uskuteční na pražském Výstavišti Holešovice a to 18. až 20. června 2020. Zvýhodněné třídenní vstupenky tak nyní můžete sehnat za 2 290 Kč na oficiálních webových stránkách festivalu či na internetovém portálu GoOut.


Napište komentář