Festival Mighty Sounds 2014 láká na oblíbená jména z předchozích ročníků

The Real McKenzies | Zdroj: facebook.com/therealmckenzies

Neděle je pro mnoho lidí dnem ve znamení odpočinku před následujícím pracovním týdnem. Poslední tři byly však i jistým svátkem všech příznivců ska, reggae, punku a rock’n’rollu.

Pořadatelé nejspíše nahlížejí do historických záznamů festivalu a zvou lákavá jména, která již na festivalu vystoupila a sklidila patřičný úspěch u diváků. Tomu nasvědčují již nahlášené kapely pro jubilejní desátý ročník. Poslední odtajňovačka přinesla velké jména, která jsou u nás velmi oblíbená.

Irie Revoltés, kteří před měsícem vyprodali pražské Roxy, po dvou letech znovu naběhnou na stage v Táboře. Po stejné době hlásí comeback i celtic punkoví Kanaďané The Real McKenzies. Poslední várka přinesla i perličku pro milovníky tvrdých kytar, Peter Pan Speedrock. Jak název napovídá, nehledejte u nich žádné ploužáky, spíše se připravte na pogo, o kterém se vám ani nezdálo. Pořádné HC přiveze i partička Death Before Dishonor, která pochází z Ameriky. Ze stejné země je i psychobilly legenda Koffin Katz, která má mezi fanoušky festivalu hodně silnou základnu obdivovatelů.

Ska a skapunk mezi nově vyzrazenými kapelami zastávají italské hvězdy Talco, které jsme mohli vidět v dubnu jakožto předkapelu španělským Ska-P. Jejich tvorba však nikterak nezaostává za slavnějšími jižany a jejich koncerty jsou vždy plné energie a chytlavých rytmů. Podobná atmosféra bude i na koncertu The Offenders, kteří do Tábora poputují taktéž z Itálie. Poslední potvrzenou zahraniční kapelou jsou mládenci ze sousedního Německa, The Prosecution, které jsme mohli vidět na Čápově dvoře v létě 2011. Kluci hrají našláplý skapunk, kde vynikají výrazné dechy a chytlavé texty.

Nebojte se, organizátoři nezapomněli ani na český jazyk. Snad jako každý ročník zde vystoupí i průkopníci českého ska – Sto zvířat, kterým v listopadu vyšlo nové album s poetickým názvem Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách. Fanoušci teď jen doufají, že pořadatelé zachovají nedělní odtajňovačky, aby se lidé před pracovním vytížením měli na co těšit.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.