Festival Okoř slaví jubileum. Přijedou MIG 21 i Aneta Langerová

Festival Okoř | Foto: Lukáš Běhounek

Nenajdete asi vhodnější přirovnání než legendy legendě. Patnáctý ročník festivalu Okoř už něco zažil, a tak mu popřát a zahrát přijedou ty největší legendy české hudební scény.

Festival bude výjimečný hned v několika ohledech. Nejenže se jedná o jubilejní ročník, ale například pro Tomáše Kluse nebo Mira Žbirku to bude jeden z mála odehraných koncertů v tomto roce. Unikátní bude určitě i rodinné setkání Lenny a Lenky Filipové na jednom pódiu.

Srpnový Festival Okoř je pro mne legenda. První ročník se konal, když mi bylo osm let a já se jen obdivně dívala na plakáty. Teď mám možnost číst i svoje jméno a navíc si užiju hraní společně s mamkou na jednom pódiu. Paráda! Budeme vystupovat společně s mojí mamkou a hrát skladby její, moje, starší i nové. Celkově to bude hodně pestré,“ vysvětluje Lenny.

Pro většinu účinkujících se festival ponese v duchu sentimentálních vzpomínek. Až na nováčky Space Junkie půjde o okořské stálice. Například Chinaski i MIG 21 zde hráli již osmkrát, Miro Žbirka a Aneta Langerová třikrát a Vypsaná FiXa na festivalu hrála už pětkrát.

O vstupenky je stejně jako minulý rok obrovský zájem. „Jako každý rok se na všechny návštěvníky velmi těšíme a jen připomínáme, prosíme, aby si pořídili vstupenky s dostatečným předstihem. Je nám velmi líto všech, jež kdy dorazili na Festival v den konání a my už pro ně neměli žádné vstupenky. Snažíme se totiž o dodržení maximálního komfortu pro všechny ve festivalovém areálu, a tudíž o dodržení rozumné kapacity tak, aby se nečekalo dlouho na toaletu nebo občerstvení,“ doplňuje Hanka Petřinová, pořadatelka Festivalu Okoř.

Předprodej vstupenek začal 1. června v síti Ticketportal a pokud si pospíšíte, ještě máte šanci si 22. srpna užít opravdu nezapomenutelný koncert!


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.