Festival Sziget 2016 přivítal rekordní počet návštěvníků

Sziget Festival | Zdroj: facebook.com/SzigetFestival

Sziget je jedním z největších hudebních festivalů v Evropě. Letošní dvanáctý ročník si nenechalo ujít téměř půl milionu návštěvníků z více než sto zemí. 

Festival tradičně přivítal hvězdy světového formátu, mezi kterými letos nechyběla Rihanna, Muse, Sia nebo The Chemical Brothers. Skvělou atmosféru si návštěvníci užili i díky dvoum tisícům dalších vystoupení, koncertů a divadelních představení v unikátním ostrovním areálu v centru Budapešti. 

Není tedy divu, že pořadatelé festivalu dosáhli s celkovým počtem 496 000 návštěvníků nového rekordu návštěvnosti. Již na jaře vyprodali celotýdenní i 5-denní permanentky.

Hlavní organizátor festivalu, Károly Gerendai doplnil: ,,Návštěvnost se v průběhu týdne vyrovnává. Zatímco v minulých letech se vyprodal hlavně víkend, nyní pozorujeme každý den festivalu přibližně stejnou účast. Szigeťani přišli z více než 100 zemí světa, takže klidně můžeme prohlásit, že na Szigetu byla reprezentována polovina světa.“

Organizátoři již nyní oznámili termín jubilejního 25. ročníku, festival Sziget se bude konat 9. – 16. srpna 2017.  


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.