Filmová scéna Colours of Ostrava nabídne dokumenty, klasiky i novinky

Pulp Fiction | Zdroj: facebook.com

Multižánrový festival Colours of Ostrava každoročně vedle velké dávky muziky nabízí i široký doprovodný program. Spoustu návštěvníků jistě potěší nový kinosál, který nabídne vedle klasických snímků světové kinematografie také unikátní hudební dokumenty a čerstvé novinky.

,,Díky novému kinosálu ve Velkém světě, který bude otevřen v rámci publicity projektu Svět techniky, budou moci návštěvníci filmy sledovat z pohodlných sedaček s řádnou elevací, na velkém plátně i s dokonalým zvukem,” zdůrazňuje ředitel Dolní oblasti Vítkovice Petr Koudela.

Kultovní snímky jako Pulp Fiction, Koyaanisqatsi, 2001: Vesmírná odysea nebo Menzelovy Ostře sledované vlaky, hudební dokumenty o Georgi Harrisonovi, flamenku, konžské hudbě ulice nebo punku v Africe i čerstvé novinky v kinech – celkem jedenáct celovečerních snímků nabídne letos speciální filmová scéna na barevném festivalu Colours of Ostrava, která bude prvním rokem umístěna do kinosálu v nově otevřené budově Velkého světa techniky v ocelovém areálu Dolních Vítkovic. Filmový program vzniká ve spolupráci s Letní filmovou školou Uherské Hradiště, která proběhne od 25. července do 2. srpna na jihu Moravy, přičemž na každý festivalový den je připraveno jiné zaměření.

Pátek bude ve znamení novinek z nabídky Asociace českých filmových klubů, které si odbyly svou premiéry v posledních dvou letech – francouzská komedie Attila Marcel, britské drama Rozbitý svět, koprodukční dokument Cesta do školy a český dokument Show! Bohdana Bláhovce. Sobota nabídne kultovní snímky světové kinematografie z projektu 100 – hudební dokument Koyaanisqatsi, kultovní Kubrickovo sci-fi 2001: Vesmírná odysea, legendární tarantinovku Pulp Fiction – Historky z podsvětí a českou klasiku Ostře sledované vlaky. Poslední festivalový den bude patřit dokumentům – snímkům Punk v Africe, Děti flamenka, George Harrison – Living In The Material World a Tanec Jupitera. Dodejme, že přestávky mezi filmy vyplní krátké studentské snímky z nabídky Fresh Film Festu.

Celkově program festivalu Colours of Ostrava, který se bude konat od 17. do 20. července, nabídne přes 200 programových bodů na minimálně dvanácti open-air i krytých scénách. Hlavními hvězdami jsou Robert Plant and the Sensational Space Shifters, The National, ZAZ, MGMT, Bastille, John Newman, Emilíana Torrini a další. Kromě koncertů a divadel nabídne také workshopy, filmy, diskuse, performance či výtvarné aktivity. Místem konání se stane již potřetí úchvatný industriální areál Dolních Vítkovic, který jako každý rok oživí výtvarné a světelné instalace.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).