Frontman kapely Mandrage ve skladbě Apolinář odhaluje své nejtemnější pocity

Mandrage, Brněnský Majáles 2018 | Foto: Barbora Čecháková, MonsterMusic

Po úspěšném vydání alba Po půlnoci přichází kapela s dalším singlem z nové desky. Píseň Apolinář je zatím nejosobnější zpovědí zpěváka Víta Starého a odkrývá jeho nejhlubší pocity. Na vytváření temného videoklipu se podílelo režisérské duo Jordana Haje a Givinara Kříže.

„Když nám Víťa poprvé zahrál Apolináře, zůstali jsme zírat s otevřenými ústy a husí kůží. Náš frontman je extrémně introvertní člověk, někdy se nám nesvěří ani s tím, jestli přijde zítra na zkoušku. Nikdo z nás nečekal, že přijde s takovou osobní zpovědí a už od té chvíle, kdy Apolináře poprvé hrál na kytaru ve zkušebně, je to také jedna z našich nejoblíbenějších písní od Mandrage vůbec,“ shodují se členové kapely.

Čtěte také: Nové album Mandrage Po Půlnoci očima rockerky

Na nové desce se objevuje hned několik autorských písní jednotlivých členů kapely, přičemž Apolinář je právě dílem zpěváka Víta Starého, který zde odhaluje své největší obavy a pocity. „Píseň je o zdech kolem nás, o mřížích, které nás drží uvnitř sebe samých a o tom, jak nesmírně je někdy náročné tohle naše vlastní vnitřní vězení opustit,“ popisuje frontman.

Vzhledem k velmi intimnímu charakteru skladby kapela zapátrala po spřátelených režisérech, kteří by příběh uchopili citlivě a zároveň nenarušili jeho sílu a syrovost. Nakonec se tedy rozhodli spolupracovat s Givinarem Křížem a Jordanem Hajem, se kterými je pojí přátelství a jejich práci respektují.

Náročné natáčení videoklipu trvalo skoro 24 hodin. Hlavní roli si zde zahrál právě Vít Starý, který se o jednu mysl dělí s Petrem Vášou. Ten se vedle divadla a zpěvu věnuje i tzv. fyzickému básnictví.

Mandrage začátkem října také vyjedou na podzimní turné, které je pokračováním úspěšného jarního Tour 2018, kde zahrají nejen písně z nové desky, ale také největší hity z těch starších.


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.